Akıllı Panjur Sistemleri 'Somfy'den

Binalarda güvenlik, ısı ve ses yalıtımına yardımcı olan panjurlar, hem estetik görünümleri hem de kullanıcılara sağladıkları kolaylıklar nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik şimdi panjurlar, ev otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’nin teknolojik çözümleri ile sınıf atlayarak çok daha konforlu hale geliyor. Somfy’nin motorlu panjur sistemleri, uzaktan kumanda ile kolayca kontrol ediliyor. Bütün panjurlar, tek bir düğme ile istediğiniz gibi açılıp kapanıyor.

Somfy, Radio Technology Somfy® özelliği ile uzaktan kumanda ünitesine sadece tek bir dokunuşla panjurlarınızı çalıştırabiliyorsunuz.

Bu sistemle aynı zamanda evinizdeki tüm motorlu açılır sistemleri de (tenteler, ayarlanabilir jaluziler, perdeler ve garaj kapıları) yönetebiliyorsunuz. Somfy’nin Dynamic InsulationTM sistemi ile enerji tasarrufu yapmanız da olanaklı hale geliyor. Dynamic InsulationTM, panjurlarınızı sensör ve uzaktan kumanda sistemleri ile otomatik olarak kontrol ediyor. Panjurlarınız soğuk günlerde doğal ısıdan en fazla düzeyde faydalanmak ve ısınma faturanızı düşürmek için otomatik olarak açılıyor. Aynı şekilde ısıyı evin içinde hapsetmek için gece olduğunda otomatik olarak kapanıyor. Böylece ısıtma faturalarınızda %10'a varan tasarruf sağlayabilmeniz olanaklı hale geliyor. Ayrıca programlanabilir «my» fonksiyonu ile panjurunuzu istediğiniz konumunda bırakarak, hem gizliliğinizi koruyor hem de hava dolaşımını sağlayabiliyorsunuz.

Öte yandan dışarıdayken ya da tatildeyken evde bulunduğunuz izlenimi vermek istediğinizde, programlanabilir saat özelliği, panjurlarınızı evde oturan varmış gibi açıyor ve kapıyor. Somfy motor sistemleri, kablosuz alarmınıza da bağlanabiliyor. Böylece duman dedektörü alarm verdiğinde panjurlarınız açılıyor. Harici bir dedektör alarm verdiğinde ise isteğe göre kapanabiliyor. Somfy motor sistemleri, engel teşhisi özelliği sayesinde bir engel ile karşılaştığında panjuru korumak için otomatik olarak hareketine son veriyor. Donma koruması olduğu için donma durumuna geldiğinde de yine otomatik olarak duruyor. Somfy motor sistemi monte edildikten sonra dilerseniz bir TaHoma box ekleyerek panjurlarınızı akıllı telefonunuzdan, tablet ya da bilgisayarınızdan kontrol edebilmeniz de mümkün.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)