Albayrak Beton Kentsel Dönüşüm Projeleri İçin Kolları Sıvadı

Albayrak Beton, kentsel dönüşüm projelerine odaklanarak Çekmeköy'de başlattığı 'Moonpark Koru' projesi ile üçüncü projeye start verdi. Şirket, inşaat sektöründeki 40 yıllık deneyimini gayrimenkul üretimi alanında da değerlendiriyor. Albayrak Beton, altı projeyi başarıyla tamamlayarak toplamda 411 kişiye ev sahipliği yapmış durumda. 2008'den itibaren Albayrak Yapı markasıyla gayrimenkul üretimine odaklanan firma, kentsel dönüşüm projelerine de yoğunlaşmış durumda.

Moonpark Koru

'Geleceği güvenle inşa eder' sloganıyla hareket eden Albayrak Beton, Çekmeköy'de yer alan 'Moonpark Koru' projesinin inşaatına 2024 yılında başlamıştır. Bu projede, 15 gecekondu parselinin dönüştürülmesiyle 17 katlı iki blok inşa edilerek toplamda 118 daire yer alacaktır. Her dairede en az bir otopark alanı sağlanacak olup, balkon kullanımına da özel önem verilmektedir. Proje, şehir merkezine yakın bir konumda, ormanlık bir alanda yer almaktadır ve dairelerin büyüklükleri 68 metrekare ile 110 metrekare arasında değişmektedir.

Albayrak Beton Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Albayrak, şirketin inşaat alanındaki başlangıcının 1984 yılına dayandığını ve 1999 yılında Marmara Depremi'nin ardından konut ve inşaat malzemeleri üretimine yönelik stratejilerini değiştirdiklerini belirtmiştir. Firma, hazır beton üretimindeki uzmanlığını inşaat sektöründe de göstererek, kentsel dönüşüm projelerine büyük önem vermektedir. İlk kentsel dönüşüm projesi 'Aletha Moonpark' ile başlayan Albayrak Beton, 'Moonpark Koru' projesini hayata geçirirken aynı zamanda Üsküdar'da yeni bir kentsel dönüşüm projesi için de hazırlıklarını sürdürmektedir. Bu projenin tamamlanmasıyla 122 bağımsız bölümü hizmete sunacak olan firma, gelecekte de güvenli ve sürdürülebilir yapılar inşa etmeye devam edecektir.

'Moonpark Koru', Sabiha Gökçen Havaalanı'na 27 km, İstanbul Havalimanı'na 62 km, Özyeğin Üniversitesi'ne 9 km, Bahçeşehir Koleji'ne 7 km, Çekmeköy Devlet Hastanesi'ne 2.3 km ve Buyaka AVM'ye 12 km mesafede konumlanmaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)