Alçı Levha Pazarı, COREX 90 ile Yeni Bir ‘Boyut’ Kazanıyor

Dalsan; alçı pazarında devrim yaratan ‘BoardeX’, ‘FLOORTEK’, ‘MAXICOAT’, ‘BoardeX roof’, MAXITEK gibi ürünlerinden sonra şimdi de alçı levhaya yeni bir boyut kazandırıyor. Yapı sektörü, standart 120x250 cm alçı levha ölçülerinin dışında sunulan 90x180 cm ölçülerindeki ‘COREX 90’ ile yeni ve rahat taşınabilir, kolay uygulanabilir bir ürün kazanıyor.

Alçı sektörünün yenilikçi markası Dalsan, alçı pazarında dengeleri değiştirecek yeni bir ürüne imza atıyor. Zeminden çatıya, duvardan duvara çözümler sunan Dalsan, şimdi de alçı levhanın boyutunu alışılmışın dışına çıkarıyor. 90x180 cm ebatlı yeni ürünü ‘COREX 90’ ile Dalsan, alçı levha alanını yeni bir boyut ile çeşitlendirirken, ürünün sağladığı avantajlara paralel olarak sektöre de yeni bir boyut kazandırıyor.

COREX 90, iç mekanda duvarlarda ve asma tavanda kullanılan, standart olan Beyaz COREX’in veya Falcon COREX beyaz’ın boyutunun küçülmüş hali. Alışageldiğimiz alçı levha boyutlarından biraz daha farklı. Standart alçı levhanın ebadı 120x250 cm iken, COREX 90 ile alçı levhanın ebadını 90x180 cm olarak yeniden boyutlandıran Dalsan, kullanıcıya rahat taşınabilen alternatif bir boyut seçeneği sunmuş oluyor.

COREX 90’ın bir diğer öne çıkan özelliği ağırlığı. Her bir levhanın ağırlığı 12 kilogram. Dolayısıyla bu ürünün taşınması oldukça kolay hale geliyor. Tüm bu ebat ve ağırlık özellikleri kullanıcı için önemli avantajlar getiriyor. Dalsan tarafından üretilen diğer alçı levhalarda yangın dayanımı, düşük karbon salımı, iç mekan hava kalitesine katkı, uygulama kolaylığı gibi standart avantajlar var. COREX 90, bunlara ek olarak ürünün taşınmasından depolanmasına, araca yüklenmesinden araçtan indirilerek uygulama alanına taşınmasına kadar birçok yeni avantaj getiriyor. Özellikle alçı levhaların taşınmasının zor olduğu küçük ve dar alanlarda, COREX 90 önemli bir hareket alanı yaratıyor ve kolaylıklar sağlıyor. COREX 90, rahatlıkla binek araç bagajlarına konulup taşımaya imkan sunuyor.

Öte yandan dar alanlarda standart boyutlardaki alçı levhaların taşınması sırasında çarpmalar nedeniyle kenarlarda oluşabilecek kırılmalar ve hasarlardan dolayı fireler oluşabiliyor. COREX 90’ın en önemli avantajlarından biri de ürünün boyutu düşürüldüğünden dar alanlarda taşınması kolaylaşıyor. Dar alanlardaki geçişler sırasında herhangi bir çarpma olmuyor, dolayısıyla oluşabilecek hasar minimize oluyor. Ayrıca 90x180 cm’lik boyutu nedeniyle uygulama sırasında fire oluşumunu engelliyor.

Her iki yüzü, levhaya esneklik ve yüksek dayanım sağlayan özel karton ile kaplanarak uzun kenarları inceltilmiş olan COREX 90, bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan yapımında yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor. Bölme duvar uygulamalarında profillerin 60 cm aks aralığında olması durumunda yatay olarak uygulanır. Asma tavan uygulamalarında ise COREX 90’ın uzun kenarının profillere dik olması durumunda, profil aks aralıkları 60 cm, paralel olması durumunda ise 45 cm olarak uygulanması gerekiyor. Ürünle yapılan uygulamalar her türlü bitirme işlemine imkan veriyor. Ürün, astarlanıp boyanabilir, yüzeyine SATENTEK çekilebilir veya duvar kağıdı kaplanabilir. COREX 90 ile yapılan duvar ve asma tavanların hafif ve esnek bir sistem sunuyor. Uygulama bakımından pratik olan COREX 90, hem işçilik hem de zamandan tasarruf sağlıyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)