‘Alya Konutları Merkezefendi Projesi’nde Ön Satışlar Başladı

İnşaat sektörünün güvenilir ve yenilikçi markası BOSS4 İnşaat’ın, Zeytinburnu’nda hayata geçirdiği ‘Alya Konutları Merkezefendi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde lansman hazırlıklarıyla beraber ön satışlar da başladı. Deprem güvenliğinin ön planda tutulduğu proje, 467 konut ve 15 ticari üniteden oluşuyor.

Alya Konakları Merkezefendi Projesi

Gayrimenkul sektörünün güvenilir markalarından BOSS4 İnşaat’ın İstanbul Zeytinburnu’nda hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesi ‘Alya Konutları Merkezefendi’de ön satışlar başladı. 

Zeytinburnu’nun en değerli bölgesinde hayata geçirilen ‘Alya Konutları Merkezefendi Projesi’nin inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen BOSS4 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, tüm projelerinde olduğu gibi ‘Alya Konutları Merkezefendi Projesi’nde de güvenli yaşama özel önem verdiklerini ve projenin deprem güvenli olarak inşa edildiğini belirtti. Proje temellerinin atılmasının üzerinden yaklaşık beş ay geçmesine rağmen inşaatının belli bir seviyeye geldiğini ifade eden Akkuş “Projemiz Zeytinburnu’nda önemli bir lokasyonda 252 bağımsız bölümün dönüştürüldüğü bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiyor. Bittiğinde toplam dokuz blokta 467 konut 15 ticari birimden oluşacak olan bu projemizde her projemizde olduğu gibi önce insan önce güvenlik dedik. Deprem güvenli binaların önemini çok acı bir şekilde tekrar hatırladığımız bu dönemde binalarımıza güvenimizin tam olduğunun altını çizerim. Projelerimiz 2019 yılında yürürlüğe giren deprem yönetmeliğine göre projelendirilerek inşa ediliyor. 2013 yılından bu yana konut üretiyoruz ve konutlarımızın sağlamlığını üretimin her adımında belgelendiriyoruz.” dedi. 

Alya Konakları Merkezefendi Projesi’nde daireler aile konseptiyle dokuz blokta 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere planlandı. Yaklaşık 24 bin 320 metrekare alan üzerinde aile konseptine uygun planlanan projede kapalı havuz, Türk hamamı, sauna, buhar odası, fitness, basketbol ve futbol sahası, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, kafe alanları, 7x24 güvenlik ve kapalı otopark da yer alıyor. 

Dairelerin yüzde 90’ı balkonlu olarak tasarlandığı projede peyzaj alanı ve yeşil ortak alanlar bu ön planda tutuldu. Projenin en önemli özelliklerinden biri de blokların oval şekilde konumlanması ve orta alanın tamamen peyzaja bırakılması. Yürüyüş alanları, oyun alanları, sosyal tesisler proje alanının yüzde 30’unu oluşturuyor.

‘Alya Konutları Merkezefendi Projesi’ konumu ve ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. E-5 Karayolu’na 3 km, Cevizlibağ Metrobüs’e 3 dakika, tramvaya 2 dakika, Kazlıçeşme Marmaray ve Avrasya Tüneli’ne 8 dakika, Esenler Otogarı’na 5,3 km, Yenikapı’ya 5 km, Fişekhane’ye 4,9 km, Veliefendi Hipodromu’na 6,2 km ve Ataköy Marina’ya 11 km mesafede bulunan proje, dört bir yanı özel eğitim kurumları, üniversiteler, hastaneler ve alışveriş merkezleri ile çevrili bulunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)