ArcheThink Mimarlarla İletişimi Geliştiren Çözümler Sunuyor

ArcheThink, mimarlarla kalıcı ilişkiler kurmak isteyen şirketlere yönelik “Mimarlar ile Profesyonel İletişim Eğitimi – İş Ortağı Olmanın Yolları” eğitimini sunuyor. Satış ve iletişim ekipleri için hazırlanan eğitimler, atölyeler ile deneyim odaklı öneriler içeriyor. 

Mimarlık ve tasarım iletişimi üzerine şirketlere özel stratejik iletişim programları ve projeler geliştiren ArcheThink Danışmanlık, mimarlık iletişiminin uzun vadede karşılıklı fayda sağlamasını sağlayacak yeni bir eğitim programı sunuyor. 

Mimar ile iletişimde en doğru yol haritası

Mimarlar ile etkin ve verimli iletişim kurmak isteyen şirketlerin tercihlerinin ağırlıklı olarak sosyal etkinlikler üzerinden gerçekleştiğini ifade eden ArcheThink Danışmanlık’ın kurucusu Selin Uysal, “Bu tip etkinlikler kısa vadede bir tanışıklık sağlasa da uzun vadede sürekli iletişim için yeterli olmayabiliyor. Şirketlerin mimar ve iç mimarlara yönelik uzun vadeli çalışmaları sürdürebilmesi için pazarlama ve iş stratejilerini bu yönde çalışmaları önemli. Öncelikle  başta satış ekipleri olmak üzere, tüm birimlerde ‘mimar’ farkındalığının oluşturulması gerekiyor. Özellikle büyük projelerde mimarın etkin rolü düşünüldüğünde, ‘iş ortağı’ gibi çalışarak mimarların yanında olmak, taraflara katkı sağlıyor. ArcheThink olarak bir ilke imza atıyor ve bu kapsamlı eğitim programı ile şirketlere yeni bir yol haritası sunuyoruz” diye konuştu. 

Katılımcıların deneyimlerine uygun atölyeler  

Mimar ve iç mimarlardan randevu almaktan başlayarak görüşme, proje akış süreçleri ve görüşme sonrası takip süreçlerini de içeren eğitimin, yoğun atölye çalışmaları ile zenginleştirildiğini belirten Uysal, programın detaylarına dair şu bilgileri verdi: “Her bir aşamada gerçekleştirilen atölye çalışmaları, katılımcıların kendilerini değerlendirmelerini sağlıyor. Beş atölyeden oluşan kapsamlı eğitimde katılımcılar her aşamayı “deneyimleyerek öğrenme” fırsatı sunarken eğitim sonrası gerçekleştirilecek koçluk toplantıları eğitimin çıktılarını takip imkanı sağlıyor. Şirketlerin ihtiyaçlarına göre kurgulanan 5 alternatif paket ile sunulan eğitimlerden ilki mimarlar ile yeni tanışacak, portföy oluşturmak isteyen ekipler için tasarlandı. Tüm gün süren bu eğitim, 5 atölye ve 3 aylık takip toplantıları içeriyor. Bu paketi şirketin CRM sistemi üzerinde yapılacak çalışmalar ile daha kapsamlı bir hale getirmek de mümkün. Mimarları tanıyan ve halihazırda iletişim halinde olan ekipler için spesifik konulara odaklanan diğer bir eğitim, yarım gün sürüyor ve 3 atölye, bir takip toplantısı içeriyor. Sadece randevu almak ve online toplantılar ile ‘odaklı iletişim’ üzerinde çalışmak isteyenler için tasarlanan bir diğer eğitim ise tek atölye ile randevu alma konusunda zorluk yaşayan katılımcılara destek oluyor. İnsan Kaynakları eğitimlerinin içine entegre edilebilecek nitelikte olan bir saatlik Konferans Sunumu ise geniş gruplar için ideal. Bu programımız ekiplerde farkındalık oluşturmaya ve bir sonraki aşamaya geçmeye zemin hazırlıyor.” 

ArcheThink, “Mimarlar ile Profesyonel İletişim Eğitimi ”ile şirketlerin uzun süreli ve etkin iletişim çalışmalarına yönelik bu alanda uzmanlaşmak isteyenlere farklı alternatifler sunarken, şirketlere özel programlar da tasarlayabiliyor.

Eğitim sonrası gerçek bir deneyim yaşanıyor

Eğitimlerin en özgün tarafı, katılımcıların eğitim sonrası deneyimleri değerlendirmek için  kurgulanan görüşmeler ve koçluk çalışmaları. Online olarak bir mimarla gerçek bir görüşme ve ekiplerin kalıcı olarak mimarlarla iletişim geliştirme yetkinliklerini değerlendiren koçluk çalışmaları, eğitimi destekleyen öneriler arasında yer alıyor. ArcheThink Danışmanlık’ın kurucusu Selin Uysal, koçluk çalışmalarında her ay mimarlar ile geliştirdikleri ilişkileri değerlendirilerek katılımcılara geri bildirim sağlıyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)