ASAŞ, BAU 2023 Fuarı’nda Büyük Beğeni Topladı

ASAŞ, bu yıl 17 – 22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen BAU 2023 Fuarı’na katıldı. ASAŞ, modern tasarıma sahip standı ve inovatif ürünleriyle sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, 17 – 22 Nisan 2023 tarihleri arasına Münih’te düzenlenen ve dünyanın önemli yapı-inşaat fuarlarından olan BAU Münich Fuarı’na katıldı. ASAŞ, bu yıl sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularına odaklanan fuarda, cephe giydirme sistemleri, kapı-pencere sistemleri ve sürme sistemlerdeki en beğenilen ve tercih edilen, yeni ürünlerini tanıttı. ASAŞ’ın ürünleri sektör profesyonellerinden tam not aldı. 

Yüksek Binalara Özel Çözüm

ASAŞ BAU fuarı

ASAŞ’ın yüksek binalarda estetik ve yüksek performanslı cephe sistemi gereksinimini karşılamak, ileri seviye ısı yalıtımı ve su sızdırmazlığı sağlamak amacıyla geliştirdiği REF60 Giydirme Cephe Sistemi, büyük beğeni topladı. 3’lü cam detayını sağlamak ve ısı yalıtımında yüksek performans elde etmek amacıyla geliştirilen REF60 Giydirme Cephe Sistemi, bağlantı vidaları fitil yuvasının altında kaldığı için hem kolayca monte ediliyor hem de su sızdırmazlık performansı artıyor. REF60 Giydirme Cephe Sistemi’nin çelik takviyeli versiyonu, alüminyum profillerle sağlanamayan yüksek rüzgar yükü dayanımı gerektiren detaylarda cephe görüntüsünün kesintisiz devam edebilmesi özelliğiyle de öne çıkıyor.

ASAŞ’tan Alttan Taşıyıcılı Katlanır Kapı Sistemleri Segmentinde Türkiye’de Bir İlk

REFD77 katlanır kapı sistemleri, alttan taşıyıcılı katlanır kapı sistemleri segmentinde, Türkiye’de ilk defa ASAŞ tarafından yerli olarak geliştirildi. Yüksek ısı, ses yalıtım değerlerine ve hava-su sızdırmazlık performansına sahip sistem, iç mekanları dış koşullardan maksimum seviyede koruyor. 7 ardışık kanat kullanımı ve alt rayda çalışarak yükü kasaya aktaran rulman sistemi sayesinde 3,50 m yüksekliğe ve 120 kg ağırlığa kadar yük taşıyabilme özelliğine sahip olan sistem, gömülü ve düşük eşik sistemiyle zarif bir görüntü ve kolay kullanım imkanı sunuyor. 

PAS 24 Sertifikalı RWT 75 Kapı ve Pencere Sistemi

Özel yalıtım malzemeleri ile düşük uf değerleri sağlayan, yüksek ısı ve statik performanslı ısı yalıtımlı alüminyum kapı ve pencere sistemi olan RWT 75, profil içerisindeki özel yalıtım malzemeleri sayesinde daha fazla yalıtım sağlıyor. İçe ve dışa açılım, çift eksen, vasistas, çekme sürme, katlanır kullanım seçeneklerine sahip RWT 75’in PVC açılım aksesuarlarına uygun kanat alternatifleri de bulunuyor.

RWT 75, içe ve dışa açılır opsiyonları ile birlikte İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından PAS24 ile sertifikasıyla öne çıkıyor. PAS 24, kapı ve pencerelerin hırsızlığa karşı dayanıklılık ve güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Güvenlik testi esnasında pencereye 20 saniye boyunca 200 kg’lık bir kuvvet uygulanıyor. 

 Dört Mevsim Bahçe Keyfi: REWG50 Kış Bahçesi Sistemi

Bahçe keyfini her mevsimde ev konforunda yaşamaya imkan sağlayan REWG50 Kış Bahçesi Sistemi, yerinde kolay şablon hazırlığı ve imalat ölçülerinin esnek ve ayarlanabilir olmasıyla kolay aplikasyon imkanı sağlıyor.

Özel Projelere Özel Sistem

Yeni nesil alüminyum sürme sistemleri RESF32 Sky Feel ve REPF160 Power Feel de fuarda tanıtılan ürünler arasında yer aldı. Her bir kanatta 3000 mm x 5000 mm ölçülerinde cam kullanımına izin veren RESF32 Skyfeel Minimal Sürme Sistemi takviye profilleri sayesinde 350 kg ağırlığa kadar kanat yapabilme imkânı sunuyor. Yüksek ısı yalıtımına sahip sistemde zeminin altına gizlenerek çerçeveye sabitlenen yan ve orta kesitler, alüminyum profilin görünümünü minimumda tutarken, iç mekanlarda gün ışığından maksimum yararlanma imkanı ve kesintisiz manzara keyfi sağlıyor. Prestijli binalarda ve yüksek performans gerektiren projelerde tercih edilen REPF160 Powerfeel Performans Sürme Sistemi ise yüksek rüzgar basınçlarına dayanacak profil kesitleriyle dikkat çekiyor. Isı yalıtım değerini yüksek tutacak özel elemanlarla yalıtımı güçlendirilen REPF160 Powerfeel, kolay kilitleme sistemiyle pratik kullanım imkanı sunuyor. Geri dönüşümlü malzemelerden üretildiği için sürdürülebilir bir yapı malzemesi olan REPF160 Powerfeel, fark yaratıyor.

Estetik ve Fonksiyonel Tasarımıyla ASAŞ Alüminyum Monoblok Panjur Sistemleri

Alüminyum pencere ve kapıların üzerine monte edilerek, gölgelendirme ve güvenlik sistemi sağlayan Alüminyum Monoblok Panjur Sistemleri fonksiyonel özelliklerinin yanında estetik tasarımıyla da öne çıkıyor. Özel tasarlanmış ısı bariyeri sistemi ve kutu birleşimlerinde rüzgar geçişini engelleyerek izolasyon sağlayan özel contalarıyla ısı tasarrufuna katkı sağlıyor.

Dıştan Takma Panjur Kepenk Sistemleri ile Huzurlu ve Konforlu Yaşam Alanları

Pencereler, balkonlar, mağaza girişleri, garaj girişleri gibi birçok alanda kullanılan Dıştan Takma Panjur Kepenk Sistemleri, alüminyum kutu, yan dikme ve lamellerden oluşuyor. Hem gölgelendirme hem de güvenlik sağlayan sistem, barındırdığı alternatiflerle her mekana uyum sağlıyor.

Projeye Özel Hazır Doğrama Çözümleri 

ASAŞ, farklı kapasite ve özelliklerdeki, son teknolojiyle donatılmış ekstrüzyon hatlarında ürettiği PVC ve alüminyum profilleri, yurt içi ve yurt dışı müşterilerinin hazır doğrama taleplerini karşılıyor. Üretim tesisleri bünyesindeki tam otomatik CNC hatlarının bulunduğu atölyelerde işlenen PVC ve alüminyum profilleri montaja hazır şekilde teslim ediliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)