EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Avcı ArchItects, MIPIM 2017’de Projelerini Tanıttı

Sürdürülebilir mimarlığın Türkiye’deki temsilcilerinden biri olan Avcı Architects, 14-17 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM 2017’de projelerini tanıttı.

MIPIM 2017’de sadece uluslararası profillerini yansıtan projeleri değil, sürdürülebilirlik alanındaki uzmanlıklarını da vitrine çıkarmayı planlayan Avcı Architects, sürdürülebilirlik, ölçek ve tasarım anlamında öne çıkan Brazzaville Şehir Merkezi, Kongo Kintele Kongre Merkezi, Türkiye Müteahhitler Birliği Merkez Binası ve Balance Güneşli projelerini tanıttı.


Avcı Architects’in kurucu ortağı Mimar Selçuk Avcı, firmanın MIPIM ile ilgili hedeflerini şu sözlerle açıkladı:“Bir İngiliz firması olarak Türkiye’de potansiyel olduğunu gören İngiliz yatırımcılar ve Türk müteahhitler arasında bir köprü olarak görülebiliriz. Aslında bunun tam tersi için de hizmet verebiliyoruz. Türk yatırımcıların ve şirketlerin de yoğun olarak Avrupa ve Afrika başta olmak üzere uluslararası piyasayı göz önünde bulundurduklarını düşünüyoruz ve sahada 30 yıllık geçmişimiz ve bilgimizle uluslararası piyasa ile tanışmada yardımımızı isteyen firmalarla görüşmek istiyoruz.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)