Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır: “Yeni Yasa ile Kentsel Dönüşüm Süreci Hızlanacak”

Bahaş Holding'in CEO'su Abdüssamet Bahadır, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak üzere alınan tedbirleri değerlendirdi ve süreci tıkayan sorunlara dikkat çekti. Bahadır, yeni yasanın, milli meselemiz olan kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracağını belirtti.

Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır

Marmara Depremi'nin ardından geçen 25 yıl boyunca kentsel dönüşüm konusunun gündemde olduğunu ifade eden Bahadır, sürecin yavaş ilerlediğini vurguladı. Bahadır, "Kentsel dönüşüm projelerinin acilen uygulamaya alınması hayati önem taşıyor. Güvensiz yapılar dönüştürülmeli ve depreme dayanıklı hale getirilmeli. Bu nedenle kat maliklerinin 3'te 2 çoğunluğu yakalama şartı ortadan kalkacak. Kentsel Dönüşüm Kanunu çerçevesinde hazırlanan yeni yasa teklifi ile kat maliklerinin yüzde 51 ile anlaşma sağlanabilecek. Bu karar süreci hızlandıracaktır." dedi.

Bahaş Holding olarak 2015 yılından bu yana kentsel dönüşüme odaklandıklarını belirten Bahadır, riskli daireleri dönüştürerek güvenli yaşam alanları oluşturduklarını söyledi. Bahadır, "Yasalaşması beklenen 3'te 2 çoğunluğu yakalama zorunluluğunu ortadan kaldıran teklifle birlikte süreçlerimiz daha hızlanacak. Bu adım, konut üreticileri için önemli bir kolaylık sağlayacaktır." şeklinde konuştu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)