Barozzi Veiga Miami'de Kültür Merkezi Tasarlıyor

 Bu proje, onu stüdyonun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk inşa projesi haline getirdi. Tasarımın morfolojisi, bir oda koleksiyonu ve dikey yapıların ritmi aracılığıyla sanatçılar için bir köy fikrini yansıtıyor. Yapı, zengin bitki örtüsünü bünyesinde barındırıyor, aynı zamanda kamu ve özel sektör arasında denge kurmaya çalışıyor. Böylece hem sanatçılara hem de topluluk ihtiyaçlarına öncelik veriyor. Yerel firma Charles H. Benson & Associates ile ortaklaşa oluşturulan projenin 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

Kültür Merkezi Projeleri

Proje, Oolite Arts'ın sanatçı misafirhanesi, sinematik sanatlar programları, ders dizileri ve sanat derslerinin yanı sıra, 21 ayrı stüdyo alanı, bir sergi galerisi, bir tiyatro, bir topluluk bahçesi ve erişilebilir bir çatı katına ev sahipliği yapacak. Oolite Arts Başkanı ve CEO'su Dennis Scholl'un belirttiği gibi, yeni kampüs programlaması “sanatçıların büyüyüp bir araya gelebileceği gelişen bir kültür merkezi” sağlayacak.

Kültür Merkezi Örnekleri

Mimariyi yaşam veya iş için bir arka plan olarak anlıyoruz. Sanatçıya çalışması için en iyi koşulları sağlamaya çalışıyoruz. Bu da stüdyo tarafından temsil edilen çok samimi bir alan ile Oolite'nin DNA'sının bir parçası olan topluluk yaşamı için bir alan arasındaki bu dengeyi bulmak anlamına geliyor- Barozzi Veiga

Kültür Merkezi Tasarımı

Barozzi Veiga tarafından önerilen tasarım, mahalleye her yöne açılıyor ve böylece topluluk katılımını teşvik ediyor. Proje, duvarlarla çevrili bir bahçe gibi, iç avlunun yemyeşil bitki örtüsü ile tezat oluşturan sade bir dış cepheye sahiptir. Mimari, sanatsal keşiflere yardımcı olan dağınık bir doğal ışık kullanır. Dikey elemanlar, çatı pencereleri, güneş bacaları, rüzgâr tutucular ve su depoları gibi işlev görerek binanın sürdürülebilirlik değerlerinin mimari bir ifadesi haline geliyor.

Sürdürülebilir Kültür Merkezi

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)