BASF’den Türkiye İçin Sürdürülebilir Eğitim Hamlesi

BASF’nin dört yıldır Platin Sponsor olduğu Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2016 İstanbul, SwissOtel The Bosphorus’ta gerçekleşti. 

Yerli ve yabancı 50’den fazla konuşmacının katıldığı konferansın açılış konuşmasını BASF Türk CEO’su Buğra Kavuncu yaptı. 

Buğra Kavuncu, sürdürülebilir eğitim hamlesi ile Türkiye’ye katkı sağlamaya çalıştıklarını belirttiği sunumunda BASF’nin gelecek kuşaklara bilimi sevdirmek amacıyla yürüttüğü “81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı” projesini paylaştı. 

Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluk kapsamında ele alan dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin dört yıldır Platin Sponsor olduğu Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2016 İstanbul, SwissOtel The Bosphorus’ta gerçekleşti. Yerli ve yabancı 50’den fazla konuşmacının katıldığı konferansın açılış konuşmasını BASF Türk CEO’su Buğra Kavuncu yaptı. 

Konferansta, BASF’nin sürdürülebilirlik kapsamında “topluma katkı” başlığında gerçekleştirdiği “81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı” projesini anlatan bir sunum yapan Kavuncu, “Dünyanın lider kimya şirketi olarak, kurumsal stratejimizin kalbinde ‘Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz’ misyonu yatıyor. Bu misyon bizi, gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde bizden sonraki nesillerin sorumluluğunu da göz önünde bulundurmaya yöneltiyor. Farklı ihtiyaç gruplarının sesini dinliyor; ihtiyaç neredeyse orada olmaya çalışıyoruz. Türkiye genelindeki liselerde laboratuvarlarla ilgili bazı çalışmalar yapılabileceğini tespit ettiğimiz 2010 yılında, ‘81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı’ projemizi hayata geçirdik.” dedi. 

81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı 
Türkiye’de 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle başlatılan 81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı projesi ile Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar gidildiğini ve kimya laboratuvarları kurulduğunu belirten Kavuncu, şu ana kadar 60 şehirde 60 laboratuvar kurduklarını ve bu sene 10 tanesini daha tamamlayacaklarını ifade etti. Bu proje için 1,2 milyon Avro bütçe ayırdıklarını ve okulları tamamladıktan sonra da projeye farklı açılardan desteklerinin devam edeceğini vurgulayan BASF Türk CEO’su Buğra Kavuncu konuşmasını şöyle tamamladı: 

“Aziz Sancar hocamızın Nobel Kimya Ödülünü almasını Türkiye olarak ayakta alkışladık. Gerçekten bu ülkenin çocuklarının dünya medeniyetine yapacağı büyük katkılar var. Bu bahsettiğimiz sosyal sorumluluk projeleri şahsen benim ve arkadaşlarımın en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biri. Dolaylı da olsa ülkemizin gelecek nesillerinin yaratıcı ve açık düşünebilmesine bir şekilde katkı veriyor olmak, ülkemizi aydınlığa çıkaracak faaliyetlere destek vermek tüm BASF Ailesi olarak bizleri çok mutlu ediyor.” 

Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2016 kapsamında BASF standında ayrıca BASF Türk CEO’su Buğra Kavuncu konuklar ile birlikte sosyal sorumluluk projeleri hakkında interaktif bir sohbet gerçekleştirdi. Standa konuk olanların sorularını cevaplayan Buğra Kavuncu, BASF’nin sürdürülebilirlik yaklaşımı ile ilgili olarak hem Türkiye hem de uluslararası deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)