​Beşiktaş’ın Yeni Stadı Vodafone Arena’da Kalekim İmzası

Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın yapımında, Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü ve lider firması Kalekim ürünleri tercih edildi.

Yapı kimyasalları sektöründe Avrupa’da 5’inci sırada yer alan, açık ara lider olduğu Türkiye’de her iki projeden birinde ürünleri kullanılan Kalekim, yenilikçi ürünleri ile Vodafone Arena için de teknik çözümler sundu. Sporseverlerin heyecanla açılışını beklediği statta, Kalekim’in Türkiye’de bir ilke imza attığı dekoratif hazır sıva ‘Betonart’, zorlu koşullara dayanıklı dış cephe boyası ‘Joker Plus EXT’, güçlü ve düzgün yüzeyler için ‘Tamirart 5’ ve ‘Tamirart 30’ ürünleri kullanıldı.

Stadyum dekoratif sıva ve dayanıklı boya ile kaplandı

Toplam 50 bin metrekarelik alanda kullanılan Kalekim’in ürünleriyle, brüt betonların düzeltilmesi, tribün altları, tribün altı testere kirişleri, tribün girişleri, otopark girişleri ve kolonlar inşa edildi. Stadı dışarıdan çevreleyen tüm alanlarda da modern yapıların vazgeçilmez dekoratif hazır sıvası Betonart, düşük yüzey sıcaklığı sağlayarak yapıların soğutma sisteminde kullanılan elektrik maliyetini düşüren su yalıtımı malzemesi Elasticool ve dış cephelerin iddialı boyası Joker Plus EXT uygulandı.

2013 yılı Haziran ayında Dolmabahçe’deki Beşiktaş İnönü Stadyumu’nun yıkılmasının ardından aynı yerde inşasına başlanan Vodafone Arena, aynı zamanda konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet vermesi için planlanıyor. Türkiye’nin en prestijli stadyumlarından biri olarak inşa edilen ve yapımında en kaliteli ürünlerin kullanılmasına özen gösterilen Vodafone Arena’da kullanılan Kalekim’in yenilikçi ürünlerinin özellikleri ise şöyle:

Betonart ile stadyumda estetik görünüm

Türkiye’de ilk kez Kale Boya tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü Betonart, iç ve dış cepheler için kapsamlı çözümler sunuyor. Kullanıma hazır bir sıva olan Betonart, yapıları dinamik ve estetik bir görünüme kavuşturuyor. Bugüne kadar bir yapı malzemesi olarak kullanılan brüt beton, Betonart ile başta mimarlar olmak üzere profesyoneller için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor.

İlk günkü rengini koruyan güçlü boya

Kale Boya’nın silikonlu, su bazlı dış cephe boyası Joker Plus EXT, yağmur, kar, nem, aşırı soğuk veya sıcak gibi hava şartlarından etkilenmiyor. Renkleri solmayan, üstün örtme gücüne sahip dış cephe boyası, kabarmıyor ve çatlamıyor.

‘Elasticool’ ile hem su yalıtımı hem enerji tasarrufu

Su yalıtım ve enerji tasarruf malzemesi Elasticool ile Türkiye’de bir ilke daha imza atan Kalekim, zorlu iklim koşullarına dayanıklı yenilikçi ürünü ile yapıları koruma altına alıyor. Radyan ısı enerjisini yansıtabilen Elasticool, düşük yüzey sıcaklığı sağlayarak yapıların soğutma sisteminde kullanılan elektrik maliyetini düşürüyor. Böylece yüzde 22 daha az elektrik tüketimiyle tasarruf sağlıyor

Düzgün yüzeylerin vazgeçilmezleri: Tamirart 5 ve Tamimart 30

Polimer takviyeli, çimento esaslı yüzey tamir harçları Tamirart 5 ve Tamirart 30, boya, seramik kaplama ve yalıtım öncesi düzgün yüzey sağlamak için sektör profesyonelleri tarafından özellikle tercih ediliyor. Yüzeylerdeki ince çatlakların doldurulması ve oyulmuş, dökülmüş ve kopmuş yüzeylerin onarılmasında da kullanılan yüksek yapışma gücüne sahip ürünlerden Tamirart 5, 1-10 milimetre kalınlığına kadar, Tamirart 30 ise 5-30 milimetre kalınlığına kadar uygulanabiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)