​Buderus Ankara’daki Via Green Projesi’ne 3 Yoğuşmalı Kazanla İmza Attı

Avrupa'nın önde gelen termoteknoloji markası Buderus hayata geçirdiği projelerle fark yaratmaya devam ediyor. Bayraktar İnşaat’ın Ankara’da gerçekleştirdiği 65 bin m2’lik inşaat alanına sahip Via Green projesinde BUDERUS LOGANO SB 745 1200 kW kapasiteli yoğuşmalı kazanlar kullanıldı.

Isıtma-soğutma sektörünün lider markası Buderus, Türkiye çapında gerçekleştirilen dev projelere sağladığı katkılarla adından söz ettiriyor. Bayraktar İnşaat’ın Ankara’da hayata geçirdiği 140 ofis, 8 kafe ve 14 dükkândan oluşan 65 bin m2’lik inşaat alanına sahip Via Green projesinde BUDERUS LOGANO SB 745 1200 kW kapasiteli 3 adet yoğuşmalı kazan kullanıldı. Ayrıca bu projede ELCO VG6.1600 tipi oransal brülör de tercih edildi.


Buderus Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazanlar her türlü proje ve uygulamada yüksek verimli ekonomik işletimi hedefliyor. Klasik kazanlarda, kazana zarar gelmemesi için yoğuşmaya izin verilmemesi ve baca gazı sıcaklığının bilinçli olarak yüksek tutulması ciddi bir enerji kaybına neden oluyor. Via Green projesinde kullanılan kazanlar, korozyona dayanıklı özel kazan gövdesi ile hem baca gazı sıcaklıklarını düşürüyor hem de su buharını yoğuşturarak baca gazının içindeki enerji dışarıya atılmamasını sağlıyor. Bu sayede Buderus Yoğuşmalı Kazanlar’da norm kullanma verimi %110’a ulaşırken ısıl konforun daha az yakıt tüketimiyle elde edilmesi sağlanıyor. Ayrıca kompakt tasarımı olduğu için %30 daha az yer kaplıyor.

"Isıtma bizim işimiz" sloganını gururla taşıyan Buderus, sahip olduğu uluslararası deneyimi, yenilikçi ve çözüm odaklı yaklaşımıyla her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Türkiye’de sayısız kurum, konut, otel, üniversite ve AVM projelerinin ilk tercihi olan Buderus, geniş ürün gamı ile her türlü kullanıcının ihtiyaçlarına hızla cevap veriyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)