Bürotime, Geliştirdiği Tasarımlarla Design Turkey 2018'de İki Ödül Birden Aldı

Türkiye’nin tasarım gücünü dünyaya tanıtmak ve tasarımın ekonomideki rolünün önemine dikkat çekmek için düzenlenen en büyük tasarım organizasyonlarından biri olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, ofis mobilya sektörünün de trendlerini belirliyor. 

Geliştirdiği özgün ve yenilikçi tasarımlarla “Ofis Mobilyaları" kategorisinde iki farklı ürünüyle, “Good Design Award” ödülünün sahibi olan Bürotime, yeni nesil çalışma alanlarını şekillendirmeye devam ediyor. Türkiye’nin zengin kültürünü zarif tasarım çizgisiyle harmanlayan firma, geliştirdiği tasarımlarla Türk ofis mobilya kimliğini dünyaya tanıtıyor.

Dünya trendlerine yön veren Türk tasarımlarının görünür kılınabilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye’nin en önemli tasarım organizasyonu Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, sahiplerini buldu. Geliştirdiği özgün ve yenilikçi tasarımlarla Türk tasarımcıların dokunuşunu dünyaya sunan lider ofis mobilya üreticisi Bürotime, ‘’Ofis Mobilyaları’’ kategorisinde iki ödüle birden layık görüldü. Home ofis kullanımı için tasarlanan Pi ve bekleme alanları için tasarlanan modüler ürün grubu Pick ile İyi Tasarım Ödülü’nü kazanan Bürotime, Design Turkey ile başarısını perçinlerken Türkiye’nin tasarım gücünü dünyaya taşımayı sürdürüyor.

Özgün Tasarım Anlayışıyla 2 Ödül Birden Kazandı 

Alize Çetintaş Küre ve Burak Küre tarafından home ofis kullanımı için özel olarak tasarlanan, doğal ahşap malzeme ve fonksiyonel detaylarla kurgulanan ‘’Pi’’, şık ve çevreci bir görsel dile sahip. El işçiliği ile şekillendirilmiş masif ahşap strüktürün yalın ve akışkan formu; yansıtılmak istenen zarif ve zamansız tasarım dilini vurgulayarak sıcak bir hava oluştururken, cepli askılık, pano, kalemlik ve diğer masa üstü aksesuarlarıyla fonksiyonelliği en üst noktaya taşıyor.  

b.design team’den Ela Aldıkaçtı’nın tasarladığı ‘’Pick’’ ise modüler birimlerden oluşan yapısı ve değişen materyal ve renk alternatifleriyle ofislerde birçok kombinasyon yaratma imkânı sunuyor. Dost canlısı ve sempatik etkisiyle çoklu kullanımlarda renkli, hareketli ve heyecan verici olurken, tekil kullanımlarda organik ve sempatik bir ürün olma özelliği taşıyan Pick, kişiliği betimleyen özel bir ürün ailesi. Sosyalleșmeyi vücut dilinde taşıyan Pick, ofislere keyifli bir oturum ve bekleme alanı sunuyor. Form olarak zemine doğru genişleyen yapısıyla stabil bir duruş sergilerken; detay ve bitişlerindeki yumuşak ve kıvrımlı yüzeyleri ile kullanıcının zihinsel dinginliğe ulaşmasına yardımcı oluyor. Tekli, ikili, üçlü, sehpalı/sehpasız, oturum yüzeyi farklı yönlere bakan alternatifleri ile zengin bir ürün ailesi oluşturan Pick ofislerde yaratıcılığı, sosyalliği ve fonksiyonelliği simgeliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)