Bursagaz’dan Sürdürülebilir Yaşam Konferansı

Türkiye’nin en büyük doğal gaz şirketlerinden Bursagaz’ın KalDer Bursa ile birlikte hayata geçirdiği Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’nın üçüncüsü “Hayatı Renkleriyle Yaşa” temasıyla düzenlendi. 1 Kasım Perşembe günü Bursagaz Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen etkiliğin açılış konuşmasını yapan Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, “Sürdürülebilirlik duygusu ve sorumluluk bilinciyle tüm operasyonlarımızın ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini göz önünde bulunduruyoruz. Dünyanın geleceği için bu farkındalığı yaratmaya hepimiz katkı sunmalıyız” dedi. 

Bir milyona yaklaşan abone sayısıyla Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Bursagaz, operasyonel faaliyetlerini sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda gerçekleştirmeye devam ediyor. Şirketin bu kapsamda KalDer işbirliği ile düzenlediği Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’nın üçüncüsü “Hayatı Renkleriyle Yaşa” temasıyla yapıldı.

1 Kasım Perşembe günü Bursagaz Genel Müdürlük binasında düzenlenen konferansa Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız ile iş dünyasının önde gelen isimleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız: Bursagaz Türkiye’de faaliyet gösteren tüm firmalara örnek bir marka Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız,Bursagaz’a yaptığı çalışmalar adına teşekkürlerini ileterek, Bursagaz’ın sürdürülebilirlik tarafında yaptığı çalışmalar ve kente kattığı değerler ile örnek bir firma olduğunu belirtti.

Dr. Markus Rapp: Sürdürülebilirlik konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz

Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’nın açılış konuşmasını Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp gerçekleştirdi. Müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını devam ettirirken odak noktalarından birinin sürdürülebilirlik olduğunu söyleyen Rapp, “Bursagaz olarak sürdürülebilirliği en önemli değer olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik duygusu ve sorumluluk bilinciyle operasyonlarımızın ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini düşünerek hareket ediyoruz. 

Sürdürülebilirlik azmi ile çalıştığımızda yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu anlıyor ve sürdürülebilirlik yaklaşımımızı büyüterek, etki alanını genişletmek için sürekli çalışıyoruz” dedi.
Konferans ile birlikte sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerine dikkat çeken Markus Rapp, sözlerini şöyle sürdürdü, “Sürdürülebilirliğin iklim, eğitim, cinsiyet eşitliği, enerji gibi çok geniş bir kapsamı var. Toplumun her kesimini yakından ilgilendiren sürdürülebilirlik alanında Bursagaz olarak kendimizi sorumlu hissediyoruz ve yalnızca sektörümüze değil tüm kesimlere örnek teşkil edecek projeler sunmaya gayret ediyoruz. Şirketimizin “sorumlu” ve “ileride” ilkeleri doğrultusunda sürdürülebilirlik alanında proaktif çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Küresel iklimden kayıp dillere

Dr. Markus Rapp’in açılış konuşmasının ardından konferansın ilk bölümünde Genna İstanbul Kurucusu Selim Tuncer, “Kültürel Değerler ve Sürdürülebilir Markalar” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. İkinci oturumda UNDP GEF SGP Türkiye Ulusal Koordinatörü Gökmen Argun, “Sürdürülebilir Kalkınma ve Kürsel Hedefler” konusunu ele alırken REC Türkiye Bölgesel Çevre Merkezi Uzmanı Gözde Odabaş, “İklim Değişikliği ve Küresel Isınma”yı anlattı.

Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’nın üçüncü oturumunda ise Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü söz aldı. Güllü’nün, “İş Hayatında Kadın ve Kadının Güçlenmesi” başlıklı konuşması, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Bursagaz ve KalDer Bursa iş birliği ile düzenlenen konferansın kapanışında ise özel bir oturum gerçekleştirildi. Yönetmen - Yapımcı Erdoğan Kar, Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç Dr. Mehmet Sait Toprak, Filolog - Yazar Nurhan Fidan Kube ve Ses Sanatçısı Hülya Polat’ın katıldığı oturumda “Kayıp Diller ve Unutulan Sesler”e yer verildi.

Türkiye’de bir ilk

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir yaşam konferansı olma özelliğini taşıyan Sürdürülebilir Yaşam Konferansı, Bursagaz’ın sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda hayata geçirdiği “Sürdürülebilir Yaşam Platformu” tarafından düzenleniyor. Sürdürülebilir Yaşam Platformu markası ile gönüllülerle buluşan Bursagaz, bu kapsamdaki uygulamalarını insan kaynağı, enerji, ekonomi, operasyonel mükemmellik, sosyal sorumluluk ve toplumsal güvenlik odaklarında yürütüyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)