EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Çalışmak ya da Sohbet Etmek İçin Minka Solar Kozaları

İş ve tatil kavramları her geçen gün değişiyor ve insanların bir süre yavaşlamak için alan oluşturmaları gerekiyor. Londra merkezli tasarım stüdyosu Duffy London yaptıkları kozalar ile küçük toplantılar için kafe ve toplantı odaları yerine kullanılabilecek bir alternatif sunuyor. Önceki projeleri olan Japonya’dan ilham alınmış Minka Kozaları ve Retro Kozalarının başarısını örnek alarak sadece dış mekanda kullanılacak, dört kişiye kadar kullanılabilen Minka Solar Kozalarını yarattılar.

Modern ve şık görüntüsü, dört USB girişi ve etraftaki dikkat dağıtan sesleri önleyen akustik panelleri ile bir iş ortamı olarak kullanılabilen Minka Solar Kozaları tamamen güneş pilleri ve lityum-iyon bataryaları ile çalışacak şekilde tasarlandı. Bu sayede şehir içinde kaldırımlarda ya da herhangi bir açık alanda kullanılabilir.

Kozalar sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen kaliteli ceviz ve meşe ağaçlarından yapılan cilalı levhalar ile yapılıyor. Ayrıca dayanıklı bir ürün olması için pudra kaplı çelik materyaller ile destekleniyor. İki tarafı hava akışı oluşturmak için açık bırakılsa da, Minka Solar Kozaları yağmurlu günlerde hava koşullarına karşı koruma sağlıyor.

Duffy London’ın kurucusu ve direktörü Chris Duffy “...modern çalışma ortamlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, topluma açık bir mobilya tasarlamak istedik…” diye belirtiyor. “İç ve dış mekanda Minka Kozalarımız insan iletişiminde birçok farklı şekilde kullanılabilecek bir alan sağlıyor.”

Standart Minka Solar Kozaları birkaç farklı renk ve doku seçeneği ile alınabiliyor. Her koza sipariş üzerine yapılıyor ve her parçası yerel esnaf ve Duffy London’ın çalışanları tarafından üretiliyor. Duffy London, 12 hafta içinde kozaları müşterilerine teslim ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)