Çanakkale Belediyesi'nin Düzenlediği Ulusal Proje Yarışması Sonuçlandı !

Çanakkale Belediyesi’nin düzenlediği Çarşı, Yaşam Merkezi ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması sonuçlandı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi akademisyenleri Dr. Öğretim Üyesi İdil Erkol Bingöl, Yüksek Mimar Caner Bilgin ve Yüksek Mimar Bulut Cebeci’nin, Şehir Plancısı Gözde Şarlak Kramer ve Yüksek İnşaat Mühendisi Onur Kutlukaya ile birlikte hazırladıkları proje, yarışmada birincilik ödülü kazandı   Çanakkale kent merkezindeki mevcut iş merkezi ve otopark yapısının yerine yeni bir “Çarşı ve Yaşam Merkezi”nin yapılması amacıyla, Çanakkale Belediyesi'nin düzenlediği serbest, ulusal ve tek kademeli yarışmanın sonuçları açıklandı. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi akademisyenleri Dr. Öğretim Üyesi İdil Erkol Bingöl, Yüksek Mimar Caner Bilgin ve Yüksek Mimar Bulut Cebeci’nin, Şehir Plancısı Gözde Şarlak Kramer ve Yüksek İnşaat Mühendisi Onur Kutlukaya ile birlikte hazırladıkları proje, Çanakkale Belediyesi Çarşı, Yaşam Merkezi ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı.   

Yarışmanın konusu, kent merkezindeki mevcut iş merkezinin bulunduğu alana, ticari birimler ve otopark işlevlerinin yanı sıra, barındırdığı kültürel işlevlerle kentin kamusal yaşamını zenginleştirecek yeni bir Çarşı ve Yaşam Merkezi tasarlanmasıydı. Bu kapsamda hazırlanan proje, sokağın devamı olarak kurgulandı. İhtiyaca göre değişiklik gösterebilen esnek bir mekan kurgusu oluşturuldu; yapı çevresinde ise yaya ve bisiklet odaklı bir ulaşım sistemi yer aldı.  


Kaynak :Boğaz Gazetesi 
http://www.bogazgazetesi.com.t...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)