Çevre Dostu Mimaride, Mermer ve Traverten

Doğal kaynaklardan elde edilen doğal taş ürünleri üretim süreçlerinde yapay malzemelere oranla daha az işlem gerektirdiklerinden enerji etkinliği sağlarlar. Bu sebeple hem daha az enerji ve işçilikle işlenebilirler hem de yerel olarak temin edilebilirler. Doğal taş sektörünün öncü markalarından Başaranlar Mermer, 30’a yakın mermer ve traverten ürünleriyle çevreci mimariyle inşa edilen yaşam alanlarına değer katmaya devam ediyor.

SICAK VE KENDİNE ÖZGÜ DESENLER KLASİK TRAVERTEN

Tüm iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, sıcak ve kendine özgü desenleriyle tasarımcılara ilham kaynağı olan muhteşem yapı malzemesidir traverten. Travertenin özgünlüğü ve taklit edilemez renk geçişleri doğada ve onun doğal oluşumunda saklıdır. Doğal taş sektörünün öncü markalarından Başaranlar Mermer, Kalite ve


modern çizgilerle doğadan ilham alarak sunduğu Klasik Denizli Traverteni ile yaşam alanlarını ayrıcalıklı mekânlara dönüştürüyor. Her dönemin vazgeçilmezi olan ve yıllandıkça güzelleşen traverten ekolojik yapılarla mükemmel bir uyum sağlıyor, bulunduğu mekana doğal ışıltı katmaya devam ediyor. Son zamanlarda teknolojiyle birlikte sektörün kendini yenileyip, daha fazla ihtiyaca cevap vermesi de traverteni vazgeçilmez kılıyor.

Kullanım Yeri: Hem iç hem dış mekanlarda yer ve duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Çeşitli yüzey işlemleri ile farklı hacimlerde kullanımı da mümkündür.
Birim Hacim Ağırlığı: 2,31 gr/cm3
Basınç Dayanımı: 56 MPa
Taşın Eğilme Direnci: 13,45 MPa
Su Emme Oranı: %3,75

DOĞANIN SUNDUĞU GÜMÜŞİ SİYAH SILVER BLACK

Başaranlar Mermer’in Silver Black taşı doğanın sunduğu gümüşi siyah dokusuyla asaleti simgelerken, bej ve beyaz renklerle güzel bir kontrast oluşturuyor. Yapısı gereği her türlü yüzey işlemini bünyesinde taşıması bu taş ile farklı hacimlerde ideal estetik yüzeylerin oluşturulmasını mümkün kılıyor ve bu da mimarların bu taşı seçmesinde büyük bir etken oluşturuyor. Silver Black taşının kullanıldığı mekânlardan biri olan Trump Towers binalarında patinatolu yüzey işlemi büyük metrajlarda tercih edilmiş olup birbirinden bağımsız kullanıldığı her mekâna ayrı bir güzellik katmıştır.

Kullanım Yeri: Hem iç hem dış mekanlarda yer ve duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Çeşitli yüzey işlemleri ile farklı hacimlerde kullanımı da mümkündür.
Birim Hacim Ağırlığı: 2,88 gr/cm3
Basınç Dayanımı: 167 MPa
Taşın Eğilme Direnci: 11,3 MPa
Su Emme Oranı: %0,3


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)