Çevreye, Doğaya Saygılı Evrenin Gençleri

Kırklareli Belediyesi’nin kültürler arası bağı güçlendirmek için düzenlediği “Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı” 20 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri arasında Kırklareli’nde düzenlenecek.

Kırklareli Belediye Başkanlığı ile GSM (Gençlik Servisleri Merkezi)’nin bu yaz ortaklaşa düzenlediği ‘’Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı’’na Fransa, İtalya, Polonya, Rusya, Kore, İspanya, Ukrayna ve İtalya’dan 16 genç katılıyor.

Dünyanın bir parçası olduğumuz duygusunu unutmadan temiz çevre anlayışı ile düzenlenen kampın amacı doğanın dengesine saygı duymak, doğadaki tüm canlıların yaşaması için özen göstermek, çevreyi temiz tutmak gibi konularda bilinç oluşturmak.

20 Temmuz-05 Ağustos arası düzenlenecek kamp süresince Belediye’ye ait park ve bahçe düzenlemesi, ağaç/çiçek dikimi, çimlendirme, ekolojik yaşam üzerine farkındalık yaratmak, geri dönüşüm, organik tarım gibi konularda etkinlikler düzenlenecek.

Kırklareli’nde gerçekleşecek olan kamp çalışmasında, gençler birbirleri ile bilgi alış verişinde ve kültürel iletişimde de olacak..

‘İYİ BİR TOPLUM İÇİN İYİ ÇEVRE TASARIMINA İHTİYAÇ VAR’

5 gün sürecek olan kampla ilgili Kırklareli Belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ‘’İyi bir toplum için iyi bir çevre tasarımına ihtiyaç var ‘’dedi. Kesimoğlu bu nedenle bireylere genç yaştan itibaren eğitim verilmesi ve bu eğitimin eğlenceli bir şekilde anlatılması gerektiğini belirtti.

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın sürdürülebilirliğin en önemli kriteri olduğuna inan Kırklareli Belediyesi bu tür sosyal sorumluluk projelerine oldukça önem veren belediyelerin başında geliyor..Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)