Çimsa Eskişehir Fabrikası’na Da Altın Seviyede CSC Sertifikası

Çimsa'nın Eskişehir Fabrikası, Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından hayata geçirilen Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (The Concrete Sustainability Council) sertifikasyon sistemi kapsamında "Altın" seviyesindeki “CSC Sertifikası”nı almaya hak kazandı. Bu, Mersin Fabrikası'ndan sonra Çimsa'nın sürdürülebilirlik alanındaki başarısını bir kez daha tescillemiş oldu.

Çimsa’nın Eskişehir Fabrikası, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Belgelendirme Kuruluşu KGS tarafından gerçekleştirilen bağımsız denetimlerin ardından "Altın" seviyesindeki "CSC Sertifikası" ile ödüllendirildi. Bu sertifika, yönetimsel, çevresel, sosyal ve ekonomik kriterleri sağlayan Çimsa Eskişehir Fabrikası’nın uluslararası normlara uygun kaynak kullanımını da tescillemiş oldu.

Çimsa CEO’su Umut Zenar

Çimsa CEO’su Umut Zenar, Mersin Fabrikası’nın ardından Eskişehir Fabrikası’nın da "Altın" seviyesindeki "CSC Sertifikası"nı almasından gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Çimsa olarak sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerimizi daha da ileriye taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz. Eskişehir Fabrikası da yoğun çalışmalar neticesinde “Altın” seviyesindeki sertifikayı almaya hak kazandı. Her iki fabrikamızın da bu prestijli sertifikayı almaya hak kazanması, çimento ve beton endüstrisindeki liderliğimizi ve sürdürülebilirlik alanındaki kararlılığımızı gösteriyor. Bu başarı, Çimsa ailesinin sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda attığı önemli adımlardan sadece biri. Gelecekte de sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımızı ve çevresel etkimizi azaltmaya yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz."


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)