EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Çocuklar Enerjiyi Daha Verimli Kullanabilmek İçin Toplandılar

Çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılması ve tüketimi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılması amacı taşıyan “Enerji Çocuk Projesi” çerçevesinde, İzmir’den Hakkari’ye, Adana’dan Trabzon’a kadar 21 İlden 21 çocuk İstanbul’da bir araya geldi. 6.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katılan çocuklar, daha sonra Enerji Çocuk Yönetim Kurulu Toplantısını yaptılar.

Mili Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği’nin imzalamış olduğu protokol çerçevesinde Enerji Çocuk Projesi ile ülke genelindeki 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine enerji verimliliği algısının ve bilincinin kazandırılmasını amaçlayan Enerji Çocuk Projesi kapsamındaki etkinlikler devam ediyor.


2014-2015 eğitim öğretim yılı için 21 pilot ilden seçilen toplam 335 okulda Enerji Verimliliği Kulüplerinin kurulması, enerji verimliliğini anlatan tiyatro oyununun sahnelenmesi, resim yarışmasının düzenlenmesi gibi yapılan çalışmalara bir yenisi eklendi. 21 İlden 21 çocuk İstanbul’a gelerek 6.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldılar.

Enerji Çocuk Naz’ın da hazır bulunduğu fuar alanında yönetim kurulu üyesi çocuklar, diğer fuar katılımcılarından çocuklarını enerji verimliliği konusunda uyarmalarını istediler. Çocuklar, 34. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirilen fuar ve foruma katılımlarının ardından, Cemile Sultan Korusu’nda Enerji Çocuk Yönetim Kurulu Toplantısı yaptılar.

Enerji Çocuk Projesi çerçevesinde yıl boyunca okullarında yaptıkları ve yapacakları çalışmaları yönetim kurulu toplantısında birbirlerine anlatan öğrenciler, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim ÇAĞLAR ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle de bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)