Design Turkey 2014’ten Koleksiyon’a Üç Ödül

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Design Turkey ‘Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ ‘Ev Mobilyaları’ ve ‘Ofis Mobilyaları’ kategorilerinde ‘İyi Tasarım Ödülü’ne Koleksiyon’dan Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar Kanepe, Savur Sandalye ve Cantata seminer sandalyesi layık görüldü.

Türkiye’nin tasarımla markalaşma sürecine katkı sağlayan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Design ‘Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ 28 Kasım akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen davette sahiplerini buldu. Ambalaj, aydınlatma, elektronik ürünler, ev cihazları, ev ve ofis gereçleri ve aksesuarları, kamusal ve ticari ürünler, mobilya, spor, hobi, oyun ve kişisel ürünler, ulaşım ve taşıma araçları, yapı gereçleri, yatırım ürünleri ve tıbbi gereçler gibi 13 farklı kategoriden 400’den fazla ürün için başvuruda bulunuldu ve 65 ürün ödül aldı. Gecede Faruk Malhan tasarımı olan Babil Serdiyar kanepe, Savur sandalye ve Cantata seminer sandalyesi ‘İyi Tasarım Ödülü’ alan ürünler arasındaydı.


Babil Serdiyar Kanepe; Son yıllarda kalabalıktan sıyrılmak ve ruhunu dinlemek isteyenlerin adresi evleri oldu. İnsanlar hem yalnız kalmak istediğinde, hem de çevresiyle olan görüşmelerinde evde olmayı tercih ediyor. Ev bir odak noktası olurken Faruk Malhan tasarımı Babil Ailesi, 500 yıllık Babil medeniyetlerinde 'buluşma' kavramını simgeleyen desenlerden ilham alıyor ve şekilleniyor. Babil serisi ayaklarındaki kıvrımlarla da dikkat çekiyor.

Geçmişten gelen bu estetik günümüz modernizmiyle Babil serisinde buluşuyor. Babil Serdiyar kanepenin yüksek sırtı sizi sarıp sarmalıyor ve kendinizle baş başa kalacağınız bir konfor yaşatıyor. Ayak detaylarını, kol kısımlarında tekrarlıyor olması estetik detaylarından sadece biri. Farklı renklerde yastıklarla sırt bölgesini destekleyen yapısı ile fonksiyonelliğinin göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Savur Sandalye: Babil ailesinin ayak formuyla şekillenen ve antik meşe ile hayat bulan Savur sandalye, hem Babil ailesi hem de diğer ailelerle uyum içinde kullanılabiliyor. Yüzeyinde ve sırtındaki file kumaş, ısıyla esnetilerek ve gerilerek sandalye yüzeyine kaplanıyor. Esneme payı ile yüksek konfor vadediyor.

Cantata Seminer Sandalyesi: Eğitim ve seminer salonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış Cantata seminer sandalyesi tekerlekli yapısı sayesinde mekanda kolay hareket edebiliyor. Sandalye kabuğunun etrafında dönebilen özel patentli mekanizması sayesinde kullanıcılar sağ ya da sol tabla tercihleri tek bir ürün üzerinde çözümleyebiliyor. Ayrıca altında bulunan sepet sayesinde kullanıcıya eşyalarını koyabileceği bir depolama çözümü de sunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)