EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

‘Doğal Taş’a Hayat Verecek Yetenekler Aranıyor

İMİB’in “Taşa Hayat Ver” sloganı ile bu sene 6.’sını düzenlediği doğal taş tasarım yarışması başladı. Profesyoneller ve öğrencilerin katılabileceği yarışmaya başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)’in doğal taşı tanıtmak ve kültür sanat hayatımıza destek vermek amacıyla düzenlediği yarışmanın 6.’sına başvurular başladı. Mottosu “Taşa Hayat Ver” olan yarışma profesyonellere ve öğrencilere açık ve başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Yarışmanın konusu; doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını artırıcı ve özendirici yeni tasarım ve yeni ürünlerin ortaya konması olarak açıklandı. Yarışma, ‘Yer Döşemesi ve Duvar Kaplaması’, ‘Otel Lobisi ve AVM Girişi’, ‘Türk Hamamı ve Banyo’ ve ‘Dekoratif Ürünler’ olmak üzere 4 kategoriden oluşuyor.

Dereceye giren öğrencilere 2 yıl yurt dışı eğitim bursu var

İstanbul Maden İhracatçılarının düzenlediği doğal taş tasarım yarışmasında profesyonel kategoride birinci olana 15 bin TL; öğrenci kategorisinde ilk sırayı alana ise 10 bin TL ödül veriliyor. Ayrıca dereceye giren öğrencilere 2 yıllık yurt dışı eğitim bursu ödülü de var. İMİB, bu öğrencilerin hem okul ücretlerini hem de yaşam giderlerini karşılamak için aylık bin 500 dolar destek veriyor.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi 5 MAYIS 2017 CUMA

Jüri Değerlendirme Toplantısı 5 HAZİRAN 2017 PAZARTESİ

Ödül Töreni 23 AĞUSTOS 2017 ÇARŞAMBA


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)