Eğitim Kampüslerinde Tercih Edilen Cephe Sistemi: Çuhadaroğlu

Türkiye’nin gıda ve tarım alanındaki ilk ihtisas binası Çuhadaroğlu cephe sistemlerini tercih etti.

 İnşaatına 2016 yılının ikinci, çeyreğinde başlanan projenin giydirme cepheleri  Çuhadaroğlu sistemleri ile çözümlendi.

Konya şeker sanayi ve Tic.A.Ş mütahitliğinde inşaası yapılan, giydirme cephelerinin Çuhadaroğlu ile çözümlendiği toplamda 160.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilecek, 150.000m2 ise kapalı alana sahip Konya Tarım ve Gıda Üniversitesi akedemik yıla merhaba dedi.

Fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü,mimarlık mühendislik fakültesi, sosyal ve beşeri bilimler fakülterinin yanı sıra,yeşil kampüs standartlarına göre tasarlanan üç farklı fakülte binası , kültür & kongre merkezi, kütüphane, spor salonu bulunan Konya Gıda ve Tarım üniversitesi kampüsünün; Ar-Ge binasının yer alacağı teknopark bölgesinde ayrıca bir kuluçka merkezi, test ve analiz laboratuvarları, merkezi laboratuvar ve pilot üretim tesisi de yer almaktadır.

İnşaatına 2016yılının ikinci çeyreğinde başlanan İç Anadolu Bölgesi'nin merkezinde yer alan projenin giydirme cepheleri Çuhadaroğlu sistemleri ile çözümlendi. Endüstriyel görünümü ile üniversite binasının dış cephesine uyum sağlayan MN 50 ASC giydirme cephe sistemi özel montaj seçenekleri sayesinde pratik ve kolay üretime olanak tanımaktadır.Kullanılan bu sistem, Çuhadaroğlu2nun en çok tercih edilen MN 50 giydirme cephe sisteminin mikro kondens, performans gibi tüm üstünlüklerini de beraberinde getirmektedir . Projede tercih edilen Çuhadaroğlu Mn 50 ASC cephe sistemi ayrıca patentli ısı cam üretim tekniği sayesinde yüksek ısı yalıtımlı ve sıfır kondenzasyon riskini aynı anda sunabilmektedir.

İstanbul Şehir Üniversitesi Projesine Estetik ve Konfor Bir arada

Terra Yapı mütahitliğinde 2016 yılı ilk çeyreğinde başlayan, 300.000 metrekare alan üzerine etaplar halinde inşa edilen, İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kız Yurdu Projesinin, 1. Etabı 7 bloktan oluşmaktadır. Toplamda 48.450 metrekare kapalı alana sahip olacak projenin ısı yalıtımlı doğrama ve giydirme çephe çözümleri için Çuhadaroğlu sistemleri tercih edildi.

Yaşam alanları ve konutlarda sıklıkla tercih edilen Çuhadaroğlu MN 50 giydirme Cephe sistemi uygulamaları İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kız Yurdu projesinde devam etmekte, yurt binasının estetik ve konfor çizgilerine paralel şekilde çözümler sunacak Çuhadaroğlu sistemleri, doğramaların ve bina cephesinin yüksek performans değerleri ile koruma altına alınmaktadır.

Kullanılan sistemler ile estetik ve konforun beraber sağlandığı projede; mikro kondens kanalı özelliği ile yapı içerisine hiçbir durumda su girişine izin vermeyen MN 50 giydirme cephe sistemi; enerji tüketimini asgari seviyenin altına indirerek, enerji verimliliği sağlayan ST 70 ısı yalıtımlı doğrama çözümleri de başarı ile uygulanmaktadır. Yatırımcılığını İstanbul Şehir Üniversitesi'nin üstlendiği , öğrenci yurtları, diller okulu, idari bilimler, sosyal alanlar ve kütüphane gibi ortak alanların bulunduğu projenin, 2017 son çeyreğinde tamamen bitmesi öngörülmektedir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)