Enerjisini Güneş’ten Alanların Fuarı SolarEX Herkesi Buluşturmaya Hazırlanıyor

Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, 6 – 8 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 5 kat daha büyük 35.000 m2 alanda bir kez daha sektörün öncü firmaları ile çok sayıda uluslararası profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor. 15. kez düzenlenecek olan fuar; enerjinin yol haritasını sektörün oyuncuları ile belirlemeye devam ediyor.

Solar Enerji

Solar sektörünün yatırımcı, üretici, komponent ve son kullanıcıya yönelik tüm profesyonellerin heyecanla beklediği Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası güneş enerjisi ve teknolojileri fuarı ülkemiz adına büyük önem arz ediyor.

“Sektörün en büyük fuarına imza atacağız”

Yasemin TERLE

Enerjisini sonsuz kaynak Güneş’ten alan yatırımcının 15 yıldır adresi SolarEX İstanbul Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’nın ilk yılından bu yana projeyi yöneten Yasemin TERLE, fuar hakkında şu açıklamada bulundu: ‘’Globalde yaşanan enerji ve iklim krizinin tek çıkış noktası; kendini sınırsız tekrarlayan, yenilenebilir ve hammaddeye bağımlı olmayan Güneş enerjisi sistemidir. Küresel çapta temiz enerji ve enerji verimliliği tüm dünya ülkelerinin önceliği. Enerjinin verimli ve etkin kullanımı sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen bireylerin ve kitlelerin güneş enerjisini sınırsız kullanmasıyla mümkün. Solar sektörünün dünyaca ünlü 200’ü aşkın firmasının ve 500’ü aşkın markasının her yıl alanlarını büyüterek yer aldıkları SolarEX İstanbul’da 15.kez uluslararası arenada yeniden buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 2022 SolarEX’de milyonlarca dolarlık yatırımlara imza atan sektör firmalarımızın 2023 yılında kapasite artışları eşliğinde son teknoloji ürünlerini SolarEX İstanbul’da sergileyerek hedef pazarlarında tanıtım çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Ekip olarak fuarımızı özellikle yurtdışında tanıtmaya büyük önem veriyoruz. Geçen yıl Amerika’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıta da 12 yurt dışı fuara katılarak tanıtım yaptık. Bu yıl kapsamı daha da genişleterek özellikle yurtdışından satın alma heyetlerini İstanbul’a getireceğiz. Güneşin sınırsız enerjisinin güçlü bir ticari kaynak olduğu ülkemizde 15 yıldır solar camiasını aynı çatı altında topluyoruz. 2023 yılında da Doğu Avrupa'dan Yakın Doğu'ya, Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'ya güneş enerjisi yatırımcılarını ve sektör profesyonellerini bir araya getireceğimiz organizasyon ile solar sektörü için güçlü bir ticari arena sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sektörümüz adına yaşanan güzel gelişmeler ve yenilikçi çalışmalar ile 15. Kez SolarEX İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerimizle bir araya gelmekten mutlululuk duyacağız."

Fuarla eş zamanlı düzenlenen Solar Sessions ile dünyaya canlı yayın yapılıyor

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneşin ülkemizde enerji bağımsızlığına giden yolda önemini vurgulayan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, bireysel ve kitlesel çevre dostu çözümlerle, sektör liderlerini bir araya getiriyor. Dünya genelinde uluslararası birçok STK ve kuruluşla işbirliği yapan etkinlik, eş zamanlı konferans oturumlarını simultane tercüme eşliğinde canlı yayın altyapısıyla gerçekleştirerek yatırımcıların dünya genelinde solar sektöründeki son gelişmelere dair tüm sorularına yanıt bulmalarına olanak sağlıyor.

Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı; sadece bir ticaret platformu olmanın ötesinde sektöre yönelik yeniliklerin görücüye çıktığı, en son teknolojilerin sektör profesyonelleri ile paylaşıldığı bir platform olma özelliği de taşıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)