EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

“Ersa ile Mekanlar”, Çalışma Kültürü ve Mekanlarındaki Değişimi Tartışmaya Açıyor

 Ofisler, ortak çalışma alanları, paylaşımlı ofisler, evler, kafeler derken; çalışma mekanları adeta evrim geçirdi. Bu değişime teknoloji ve kuşak farklılıklarının da eklenmesi, yeni çalışma kültürleri yarattı. Bugün nerede, nasıl çalışıyoruz? Yarının çalışma mekanları nasıl şekillenecek? Tüm bu sorular ve daha fazlası “Ersa ile Mekanlar: Çalışma” başlıklı etkinlikte tartışılacak.

Ersa, farklı disiplinlerden profesyonellerin mekanlar hakkındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşmasına olanak tanıyan bir etkinlik dizisini hayata geçirecek. “Ersa ile Mekanlar: Çalışma” başlığıyla 13 Mart Salı günü SALT Galata’da düzenlenecek ilk etkinlikte, çalışma mekanları tartışmaya açılacak. Çalışma kültüründeki değişim ile çalışma mekanlarının dünü, bugünü ve yarınının disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alınacağı etkinliğe, dünyanın en büyük ofis mobilyası markalarından Haworth’un Çalışma Alanı Stratejisti Stefan Kiss de konuk konuşmacı olarak katılacak. 5 farklı oturumda 20  konuşmacının söz alacağı etkinliği izlemek için, www.ersamobilya.com/ersailemek... adresinden ücretsiz olarak kayıt yaptırılması yeterli.

“Ersa ile Mekanlar: Çalışma” etkinliğinin Gürhan Bakırküre’nin moderatörlüğündeki ilk oturumunda Gökhan Bilgiç, Volkan Tarsus, Aydan Bozkurt, Eda Çarmıklı ve Markus Lehto, “Çalışma Mekanları Nedir? Ne Değildir?” soruları üzerine tartışacak. Kerem Erginoğlu’nun moderatörlüğündeki ikinci oturumda Yiğit Şatıroğlu, Emre Güneş ve Burak Ünder, çalışma mekanlarında verimlilik konusunu ele alacak. Banu Uçak’ın yöneteceği üçüncü oturumda Seyhan Özdemir, Ahmet Onur ve Alpay Er, çalışma kültürü ve mekanlarında trendlerin etkisini konuşacak. Ersa’nın Hürriyet TV işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Ofis Dışında” programına katılan isimlerden Nevzat Aydın, Filiz Akdede ve Arzu Ünal ise Duygu Merzifonluoğlu’nun moderatörlüğünde çalışma kültürünü yönetici bakış açısıyla yorumlayacak. Etkinlik, tüm moderatörlerin, günün değerlendirmesini yapacağı oturumla son bulacak.

“Ersa ile Mekanlar”, farklı disiplinlerden profesyonellerin mekanlar hakkındaki bilgi ve deneyimlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak üzere Ersa Mobilya tarafından düzenlenen bir tartışma dizisi. Mekanların geleceğine odaklanan etkinliğin danışma kurulunda, Gürhan Bakırküre, Aydan Volkan, Pınar Gökbayrak, Yalçın Ata, Aynur Yılmaz ve Banu Binat yer alıyor. Aydınlatma Merkezi, PETRA The Flooring Co., OWA ve Technogym’in sponsorluğundaki etkinliğin iletişim sponsorluğunu ise bi_özet ve Arredamento Mimarlık üstleniyor. Farklı mekanlara yönelik tekrarlanacak etkinliğin çıktıları, bu mekanların tasarımında rehber niteliği taşıyacak bir yayına dönüştürülecek. Yayına basılı olarak ve  www.ersamobilya.com/ersailemek...  adresi üzerinden ulaşılabilecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)