FLOKSER KİMYA, Bakanlıktan 846 Milyon TL Destekli Fabrika

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ağustos ayı yatırım teşvik kararı açıklandı. Yayımlanan teşvik belgesi kararlarına göre; 868 yatırım için toplam 38 milyar 165 milyon liralık teşvik verilecek. Teşvik kapsamında 846 milyon TL yatırım alan Flokser Kimya, 2023 yılında inşaatına başlamayı planladığı poliüretan üretim fabrikası için Tarsus’taki faaliyetlerini hızlandırdı.

Kimya sektöründe 20 yıla yakın tecrübesi ve bilgi birikimi ile poliüretan sistemler üreten Flokser Kimya 55’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek inşaat, terlik, taban, mobilya, otomotiv, yapıştırıcı, beyaz eşya, izolasyon sektörlerinde poliüretan, poliüre, poliester ürünleri ile birçok sektöre inovatif çözümler sağlıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen teşviğin yapacakları yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları için önemli bir destek olduğunu belirten; Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, “Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde planladığımız yeni yatırımımızla yurt içinde ve yurt dışında daha önce faaliyet göstermediğimiz farklı sektörlere yönelik yeni ürünler geliştirerek, yetkinliklerimizi artıracağız. Aldığımız teşvik ile birlikte üretim kapasitemizi ve ihracatımızı arttırırken geri dönüşüm ve bio bazlı poliüretan sistemler gibi katma değeri yüksek, sürdürülebilirlik odaklı ürünlerimiz üzerinde de çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Üretim kapasitemizi ve çeşitliliğimizi arttırmanın yanı sıra stratejik bir konuma sahip olan Tarsus bölgesinde gerçekleştireceğimiz yatırımımızla ile hem iç pazar hem de uluslararası pazarlara ulaşımımız çok daha kolay olacak. Liman ve sınır kapılarına yakınlığı ve gelişmekte olan sanayi faaliyetleriyle dikkat çeken Tarsus’ta ki yeni tesisimizin modern, verimli ve çevreci özellikleriyle dikkat çekerken dünya standartlarında bir üretim merkezi olmasını planlıyoruz. 63.000 m² alan üzerine inşa edilecek olan tesisimiz üretim, araştırma ve sosyal alanları barındıracak ve yaklaşık 30.000 m² kapalı alandan oluşacak. Modern yapısı ve sürdürülebilirlik üzerine kurulacak yenilikçi ve yeşil enerji odaklı tasarımları ile de sektörümüzde örnek teşkil edecek yapıların başında gelecek. 2024 yılında üretime başlamayı planladığımız tesisimizde ilk aşamada 82 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)