​Geleceğin Enerji Aydınlerı EIF’de Belirleniyor​

EIF eğitime destek vermeye devam ediyor. 9. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı(EIF) "Geleceğin Enerji Aydınları" teması ile "Energy Challenge" üniversiteler arası enerji yarışmasının bu sene 3.sünü düzenliyor. "Petrol Ürünleri" konusunda, OMV Petrol Ofisi A.Ş. desteğinde düzenlenecek olan yarışma, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu koordinatörlüğünde 3 Kasım 2016 tarihinde, Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek. 

İlk defa 2012’de 4 pilot üniversite arasında düzenlenen “Energy Challenge” yarışması bu yıl Geleceğin Enerji Aydınları teması ile düzenlenecek. Üniversite öğrencilerinin sektöre girmesi için büyük öneme sahip olan EIF’in düzenli olarak gerçekleştirdiği bu yarışmalar sektörde ilk olma özelliği taşıyor.

2014’te OMV’nin sponsorluğunda gerçekleşen “Energy Challenge” kurul başkanlığını yapan İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Filiz Karaosmanoğlu gençlik enerjisinin EIF’e daha çok yansımasını istediğini söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca: “Öğrencilerimizin sektörümüzü yakından tanımalarını ve mesleki donanımlarını artırımlarını ödüllendirerek desteklemek istiyoruz” dedi.

“Energy Challenge” ilk düzenlendiği yıl Atılım, Bahçeşehir, Erciyes ve Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümleri “Güneş Enerjisi” konusunda yarışmış ve Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Takımı birinci olmuştu. Düzenlendiği son yıl ise ODTÜ,İTÜ, Atılım, Batman, Erciyes ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteleri “Petrol ve Doğalgaz” konusunda yarıştı ve kazanan ODTÜ oldu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)