Green Solar Network Konferansı'nda Güneş Enerjisi Sektörü masaya yatırılacak

Green Solar Network (GSN), Avrupa Birliği tarafından finanse edilen önemli bir örnek proje olarak tüm dünyada dikkat çekiyor. Bu çerçevede Türkiye’de gerçekleştirdiği projeleri takipçileri ile paylaşan GSN Yönetimi Başkanı Fatih Ünal “GSN’nin sektöre öncü olmasından memnunuz” dedi.

Sektördeki en önemli etkinliklerden biri olarak gerçekleştirilen Green Solar Network Konferansı’nın ilki, 16-17 Aralık tarihlerinde pandeminin etkisiyle sanal olarak düzenlenmişti. Birbirinden farklı 10 oturum ve 33 konuşmacı ile konferans etkinliğinde; Temiz Enerji Geçişi, İklim Değişikliği, Enerji Ekonomisi, Enerji Verimliliği, Yeşil Binalar, Fotovoltaik Teknolojiler, Hidrojen, Elektrikli Araçlar, Yenilenebilir Enerjide Finansman ve Enerji Depolama konuları ile katılımcılar bilgilendirildi.

Ayrıca 360 derece güneş enerjisi iyi uygulama örnekleri ile GSN üyelerinin iklim değişikliği ve güneş enerjisi stantları da ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Konferansa iki günde yaklaşık 750 kişi katılım gösterdi.

Bu yıl ikincisinin düzenleneceği konferans ise 8-9 Kasım tarihleri arasında fiziksel olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yaklaşan 2. Green Solar Network Konferansı hazırlık çalışmalarının GSN paydaşları ile birlikte tüm hızıyla sürdüğünü belirten Ünal “Bu konferansla projemizin geldiği noktayı ve güneş sektöründeki yenilikleri, ilerlemeleri sektörümüzle paylaşacağız” dedi.

2 gün sürecek konferansta, birbirinden farklı 8 farklı oturum düzenlenecek. Konferansta son dönemde tüm dünyada en çok konuşulan konuların başında gelen iklim değişikliği ve enerji darboğazı konusunda ilerici ve sektörü aydınlatıcı yeni projeksiyonların çizilmesi hedefleniyor.

SEKTÖRE YENİ BAKIŞ AÇISI KAZANDIRACAK

Son dönemde dikkatleri üzerine çeken önümüzdeki günlerde de çok konuşulacak olan finansman, yeşil hidrojen, elektrikli araçlar, enerji depolama, Tarım GES, Yeşil Hidrojen, Yeşil Mutabakat ve Yüzer GES gibi gündemde yer alan konu başlıkları da başlıca konferans konuları arasında yerini alacak.

Konferansta, iklim değişikliğine dikkat çekilerek, iklim değişikliği kapsamında güneş enerjisinin önemini ve güneş enerjisi hakkında merak edilenler anlatılacak. Konferans ile ilgili detaylar ve kayıt formu ise önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Bilgi için: www.greensolarnetwork.com


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)