EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Greenox En Yeşil Bina seçildi

Greenox, Türk gayrimenkul sektörünün prestijli yarışmalarından Sign of the City Awards’de “En Yeşil Bina” kategorisinde kazanan proje oldu.

Türkiye’nin ilk dikey orman konseptiyle inşa edilen ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından geçtiğimiz günlerde EDGE Yeşil Bina Sertifikası ile ödüllendirilen Greenox, Türk gayrimenkul sektörünün prestijli yarışmalarından Sign of the City Awards’de “En Yeşil Bina” kategorisinde ödül aldı.

Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından Çeliktepe’de toplam 120 milyon TL yatırımla yükselen ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifikası’na sahip binası seçilen Greenox projesi, dün akşam gerçekleşen sektörün en prestijli yarışması Sign of the City Awards 2017’de Türkiye’nin “En Yeşil Proje”si seçildi. 

Ödülü Greenox’un mimarı Salih Çıkman, Aycan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı ve Feres Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yağan aldı.

Greenox’un mimarı, Aycan Feres İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi olan Salih Çıkman, Greenox’un Leed Gold ve Edge “Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik” sertifikası adaylığı yanı sıra, böyle önemli bir ödülle Türkiye’nin “En yeşil Binası” olarak tescillenmiş olması bizleri çok mutlu etti, gurur duyduk. Greenox’un yeşil bina olmasından hem yaşayanları ve çevresi hem de dünya faydalanacak. “En İyi Rezidans”, “En İyi Mimari” kategorilerinde de Premium proje seçilen Greenox’un yeşil binaların ülkemizde çoğalmasında öncü olacağına inanıyoruz” dedi.

Toplam 170 konuttan oluşan Greenox, İstanbul’un yatırım değeri yüksek olan semtlerinden Çeliktepe’de, Büyükdere Caddesi’ne ve 4. Levent metro istasyonuna 400 metre mesafede rezidans konforu, lokasyon avantajı, 1100 metrekare sosyal tesis alanı ve yüksek tasarruf ile verim sağlayan sürdürülebilir sistemleriyle dikkat çekiyor. Greenox, enerji, su ve malzeme kategorilerinde en az yüzde 40’a varan tasarruf oranıyla yeşil bir yaşam sunmanın yanı sıra iş, alışveriş ve eğlence merkezlerine olan yakınlığıyla da şehrin merkezinde ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)