GYODER’den 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Açıklaması

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin: 
“15 Temmuz, tüm zorlukları birlik ve beraberlikle aşacağımızı gösterdi”

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 15 Temmuz’un ikinci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen Türkiye’nin yakın tarihinde önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz, yaşanan tüm zorlukları, birlik ve beraberlikle aşacağımızı gösterdi” dedi.

Toplumun tüm kesimlerinin demokrasiye ve ülkemize sahip çıktığı 15 Temmuz’u, milli birlik ve beraberliğin zaferi olarak, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak andıklarını belirten GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Darbe girişimine karşı mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. 

15 Temmuz’un, son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen Türkiye’nin yakın tarihinde önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Yüce Milletimiz, 15 Temmuz’da gösterdiği cesaret, inanç, birlik ve beraberliği ile tüm dünyaya örnek oldu. Demokrasi için verdiğimiz mücadele, Türkiye’nin gücünü bir kez daha ortaya koydu” diye konuştu. GYODER Başkanı, şöyle devam etti: “Bu güçlü birlikteliğe katkı sağlamayı hedefleyen GYODER olarak, 15 Temmuz’un hemen ardından, sektöre ve ülkemizin ekonomik büyümesine destek olmak amacı ile başlattığımız ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’ kampanyası ile aldığımız sonuçlar, ülke ve sektör tarihimize geçecek niteliktedir. ‘Güç Birliği’nin ikinci adımını ise ‘20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi’ kampanyasıyla attık. Böylece hem ülke ekonomisine hem sektöre hem de vatandaşa katkı sağladık. Yaşanan tüm zorluklara rağmen bu birlikteliğin sağlanması, aslında ülkemize duyulan güvenin bir yansıması oldu.” 

Hasar gören TBMM binasının onarımını tamamladık

15 Temmuz’dan birkaç gün sonra toplanan GYODER Yüksek İstişare Kurulu’nun, darbe girişimi sırasında hasar gören Meclis binasının onarımı için harekete geçtiğini hatırlatan GYODER Başkanı Yetgin, “Meclis Başkanı’ndan, ‘Meclisimizi yeniden inşa etmek bu milletin görevidir. 32 üye firmamızla birlikte bu onurlu görevi milletimize layık bir şekilde tamamlayacağız’ diyerek izin istedik. TBMM Başkanlığı’nın da uygun görmesiyle bir protokol imzalandı ve GYODER ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ konsorsiyumu, Meclis’in hasar gören bölümlerinde 2016’da başlattığı ve büyük bir özenle gerçekleştirdiği onarımı, 2017 yılı sonunda tamamladı. GYODER olarak, 15 Temmuz gecesinde milletin iradesine yapılan saldırıdaki en önemli ve anlamlı cephelerden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının onarımını yapmış olmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu. 

Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak öncelikli görevimiz

Yetgin, konuşmasını şöyle tamamladı: “GYODER olarak, daha aydınlık bir gelecek için demokrasiye kararlılıkla sahip çıkmak, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak öncelikli görevimizdir. Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişimi adına önemli bir misyon üstlenen bir sivil toplum kuruluşu olarak, ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz. Bu birlik ruhuyla, ülkemizi çok daha güçlü bir konuma taşıyacağımıza inancımız tamdır. 2023 hedeflerimiz arasında, gelecek nesiller için daha sağlıklı, daha verimli, çevre dostu projelerin ve akıllı şehirlerin hayata geçirilmesine öncülük etmek yer alıyor. Ortak amacımız, gayrimenkul sektörünün büyümesine, güçlenmesine ve ülkemizin çok daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasına katkı sağlamaktır.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)