Hayal Ettim ve Harekete Geçtim

Tasarım benim için sonsuzluk ile özdeşleşen bir kavram. Hayal gücümün sonsuzluğunda ilham aldığım doneler ile benzersiz ve kişiye özel tasarımlar yapıyorum. Tekrara düşmeyen, modern ve hızlı çözümler ile tasarımlarımı sonsuzluk kavramından çıkartıp somutlaştırıyorum.

Mimar Tuğba Us Yirmibeşoğlu
Mimar Tuğba Us Yirmibeşoğlu

Tasarımcı ve Mimar olan Tuğba Us Yirmibeşoğlu ile T Design 25’in kuruluş hikayesini ve başarı basamaklarını hızla tırmanışının ardındaki motivasyonu konuştuk.

Sizi biraz tanımak ve T Design 25’in kuruluş hikayesini kısaca sizden dinlemek isteriz.

Ben çocukluğumdan beri inşaat ile ilgili işler yapan bir çevrede büyüdüm ve dolayısıyla bu işlere yatkınlığım vardı. Samsun’da inşaat teknikerliği okuduktan sonra mimarlık yapmak istediğime karar verdim ve mimarlık okudum. Samsun’da bazı ofislerde çalıştım ama hep bir şeylerin eksik olduğu hissini yaşadım. İstanbul’a geldim, burada da bazı ofislerde çalıştım, özellikle ulaşım projeleri yapan bir şirkette çalışırken birçok ulaşım projesinde bulundum ama o eksiklik hissi hiç azalmadı. 25 yaşımda bir hayal kurdum ve dedim ki benim bir mimarlık ofisim olacak, kalabalık bir ofis olacağız ve mimarlıkla sınırlı kalmayarak her şeyi tasarlayabilme özgürlüğüne sahip olacağız ve bu hayalim gerçek oldu. 2021 yılının son çeyreğinde T Design 25’i kurdum, 5 ayrı ekip ve 25 çalışan ile birlikte konsept projeler üretmeye devam ediyoruz.

Süreçlerimize mobilya imalatını da dahil ederek tamamen kişiye özel tasarımlar ortaya çıkartıyoruz. 25 kişilik bir ekiple ağırlıklı olarak villa projesi tasarlıyor ve uygulamasını yapıyoruz. Kendi mobilya atölyemizde her yaşam alanı özeldir ilkesiyle özgün ve yenilikçi bakış açımızla her projede farklı ve yeni ürünler tasarlayıp uyguluyoruz.

Tasarım yapmaya tutkuyla bağlı olduğunuzu biliyoruz. Tasarım konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

Tasarım benim için sonsuzluk ile özdeşleşen bir kavram. Hayal gücümün sonsuzluğunda ilham aldığım doneler ile benzersiz ve kişiye özel tasarımlar yapıyorum. Tekrara düşmeyen, modern ve hızlı çözümler ile tasarımlarımı sonsuzluk kavramından çıkartıp somutlaştırıyorum. Tasarımla ilgili her konu T Design 25’in ilgi alanına giriyor.


EKİBİMLE BİRLİKTE VARIM BUNUN ÇOK FARKINDAYIM ÇÜNKÜ TASARLAMAK YA DA PROJEYİ ÇİZMEKLE BİTMİYOR, ÜRETEMEDİKTEN SONRA HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOR. 


T Design 25 olarak müşterilerinizle nasıl bir süreç izliyorsunuz? İş yapış şeklinizden bahsedebilir misiniz?

Yaşam alanı tasarımlarımızda müşterilerimizin hayat felsefesi ve estetik anlayışından ilham alıyoruz. Her mekânın kendi hikayesi kendine has bir kokusu olduğu düşünüyoruz ve müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Havuzdan mobilyaya, aydınlatmadan kapıya, halıdan perdeye, SPA alanından peyzaja kadar her şeyi tasarlayabiliyoruz. Tasarım sürecimizi müşteri talepleri belirliyor. Bazı müşterilerimiz sadece mobilya ya da peyzaj tasarımı isterken bazıları villanın tüm tasarım ve uygulama işini bizim yapmamızı istiyor. Ekip olarak öncelikle müşteri isteklerini dinliyor ve yaptığımız toplantılar sonucunda müşteri beklentilerini karşılayan tasarımları paylaşıyoruz. Beğenilen tasarım üzerinden imalat sürecimizi başlatıyoruz, söz verdiğimiz sürelere sadık kalarak işimizi teslim ediyoruz. Bu süreçte müşteri ile temas halinde kalarak süreçler hakkında düzenli bilgi akışı sağlıyoruz.

T Design 25

Üretim yapmak çok bileşenli ve dolayısıyla da her aşamasında ayrı bir sorun çözmek gerekebiliyor strese girdiğimiz zamanlar olsa da proje bitip teslim edildiğinde müşterimizin memnuniyetini görmek tüm bu zorlu süreci unutturuyor. Ekibimle birlikte varım bunun çok farkındayım çünkü tasarlamak ya da projeyi çizmekle bitmiyor, üretemedikten sonra hiçbir anlam ifade etmiyor. Mesleğimi çok seviyorum ve hep daha iyisini yapmak için çalışıyorum. Her projede yeni bir şey deneyerek yeni şeyler öğreniyorum. Son olarak şunu söylemek isterim. Hayal ettiğiniz şeyi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey harekete geçmek!


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)