Hayalinizdeki Eve Kavuşmanız için Dekorasyon Önerileri

Hayalinizdeki Eve Kavuşmanız için Dekorasyon Önerileri

İnsan psikolojisinde de büyük bir yere sahip olan dekorasyon stilleri, evinizde kendinizi daha rahat ve özel hissedebilmenizi sağlar. Mobilyalar, aydınlatmalar, dekoratif aksesuarlar ve ufak tefek eşyalarınıza kadar sizi yansıtabilecek bir dekorasyon stili uygulamak istiyorsanız bazı detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Zamansız Seçenekler

Evleriniz ruhunuzun birer yansıması olmalıdır. Sanat eserleri, kişisel koleksiyonlarınız, duvar kağıtları ve eşyaların karakterinizi yansıtabilecek yapıda olması kendinizi özgür hissetmenize yardımcı olur. 

Mobilya konusunda trendlerden uzak durur ve zamansız tasarımları tercih ederseniz uzun vadeli bir yatırım yapmış olursunuz. Klasikler estetik ve tasarım açısından her zaman daha önemli olan mobilyalardır. Fakat modern ve zamansız olan seçeneklerin olduğunu da unutmamalı ve bu tarz bir stil arıyorsanız bu mobilyaları da tercih edebileceğinizi unutmamalısınız.

Renk Tercihleri

Bir rengi seviyor olmanız o rengi her alanda kullanabileceğiniz anlamına gelmez. İlk etapta doğru bir dekoratif stil için birbiriyle uyumlu olabilecek 1 veya 2 ana renk seçmeniz gerekir. Ana renkleri destekleyebilecek en fazla 2-3 yardımcı renk daha tercih edebilirsiniz. Böylelikle evdeki renk paletini ön plana çıkarmış olursunuz.

Aklınızda önceden belirlediğiniz özel bir renk yoksa ana renkleri koyu ya da açık doğal renklerden yana seçebilirsiniz. Renk uyumluluğu için aksesuarlardan da destek almayı deneyebilirsiniz.

Aydınlatma

Doğru aydınlatılan mekanlar psikolojinizi pozitif yönde etkiler. Aydınlatma uygulamaları sayesinde evinizdeki belirli eşyalara veya bölgelere de dikkat çekebilirsiniz. İstediğiniz alanları en iyi şekilde vurgulayabilmenizi sağlayan aydınlatma yöntemlerinden size uygun olanı belirleyebilmek adına hayal ettiğiniz dekoratif stilini göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır.

Boyutlar ve Yerleşim

Hayallerinizdeki dekorasyon stillerini gerçeğe dönüştürebilmek için alanınızdaki ölçülere uygun hareket etmelisiniz. Ayrıca eşyaların doğru şekilde yerleştirilmesi de alanlarınızda ferah bir havanın oluşmasına destek sağlar. 

Eğer mekan ölçülerine uyumlu eşyalar tercih etmezseniz dekorasyon stilinizin boğucu gözükmeye başlayabilir. Küçük alanlar için ufak boyutlu ve işlevsel ürünleri tercih ederek mekanların olduğundan daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz. İç mimarlar mekanların ihtiyaçlarına göre çalışmalarını sergilerken en fazla bu ayrıntıya dikkat etmektedir. Bu sayede estetik açıdan son derece şık görünen mekanlar elde edebilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)