Hedef; 4 Markanın Yeni Ürünleriyle Yıl Sonunda Yüzde 35 Büyüme

Legrand Grubu, 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25 oranında büyümeyle kapattı.  Bu pozitif büyümenin yansıması olarak 2018 yılına 4 markada farklı ürün gruplarıyla merhaba diyen Legrand, 8 Şubat 2018 Perşembe günü Ortaköy Radisson Blue’da gerçekleştirilen basın lansmanında yeni nesil teknoloji ürünlerini basına tanıtarak sektöründe çıtayı bir üst skalaya taşıdığını gözler önüne serdi.

Sürdürülebilir büyüme stratejisi benimseyen ve globalde 5.5 milyar Euro’luk bir ciroya sahip olan Legrand Grubu, Türkiye pazarında da büyüyor. 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik bir büyümeyle kapatan Legrand Grup Türkiye ise 2018 yılına 4 markada farklı ürün gruplarıyla merhaba diyerek büyümesini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu büyüme stratejisinin tüm detaylarını 8 Şubat 2018 Perşembe günü Ortaköy Radisson Blue’da gerçekleştirilen basın lansmanında kamuoyuna açıklayan Legrand Grup Ülke Pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu, markanın gelecek vizyonunu da paylaştı. 

“Legrand Grup Türkiye olarak 2018 yılında en az yüzde 35’lik bir büyüme bekliyoruz”

Dünya elektrik ve dijital altyapı pazarının 90 milyar Euro civarında olduğunu belirten Sarıoğlu, Türkiye’de ise şalt ve sarf malzemeleri, kesintisiz güç kaynakları, anahtar-priz, kabin ve yapısal kablolama sistemleri, otomasyon sistemleri ve kablo dağıtım sistemleri gibi ürün gruplarının bulunduğu pazarın büyüklüğünün tahminen 3 milyar TL olduğunun altını çizdi. Türkiye elektrik ve dijital altyapı pazarının ise 2017 yılında cirosal bazda yüzde 12 büyüdüğünü aktaran Sarıoğlu, 2018 yılında da pazarın benzer bir büyümeyle yılı kapatacağını öngördüklerini belirtti.  Böylesine önemli bir pazarda 90’a yakın ülkedeki varlığıyla, 36,000’i aşkın çalışını bulunan Legrand’ın globalde 2017 yılını 5.5 Milyar Euro ile kapattığını söyleyen Sarıoğlu, “Legrand Türkiye olarak 2017 başında gerçekleşen yeni yapılanmalarla tüm grup şirketlerini tek çatı altında topladık. 2017 yılında tüm markalarımızla pazar ve hedeflerimizin üzerinde ortalama yüzde 25 bir büyüme gerçekleştirdik. 2018 yılında ise bir yandan oturmuş bir organizasyonel yapı diğer yandan da her markada gerçekleştireceğimiz yeni ürün ve sistem lansmanları sayesinde yüzde 35’in üzerinde bir büyüme hedefliyoruz. Türkiye yapılanmasında hem dünya hem de Türkiye için otomatik sigortalar, kaçak akım koruma anahtarları, kompakt şalterler, kesintisiz güç kaynakları, 19’’ rack kabinler, DLP-S kablo kanalları, Salbei ve Raventi anahtar- priz serileri üretiyoruz” dedi. Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)