Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi

Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi Projesi, Architectural Review dergisi ile ortaklaşa düzenlenen mimari ödül programı MIPIM AR Future Awards 2017’de ‘Sivil ve Kamu Binası’ kategorisinde ödül aldı.

Baksı Kültür Sanat Vakfı, başta Baksı Müzesi özelinde olmak üzere kadın ve çocukları odağına alan projeleri birer birer hayata geçiriyor. Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın yeni projesi ‘Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi’nin mimari projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlandı. Proje; yerel, kültürel değerler göz önüne alınarak ve bölgede yaşayan kadınların içe dönük yaşamlarından esinlenerek tasarlanmış. 

Bayburt’ta Kaleardı mahallesinde, 1150 Metrekarelik arsada inşa edilecek merkez binası, çini ve beyaz Bayburt taşı kullanılarak geleneksel bir tarzda oluşturulacak. İstihdam merkezinde ehram, kilim gibi geleneksel ürünlerin yapımı ile kadınlar için eğitim merkezi, kütüphane ve sergi alanı yer alacak.

Baksı Kültür ve Sanat Vakfı’nın kurduğu ve 2018 Yılında hizmete açılması planlanan Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi’nin, bölgeye sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkısı olacağı düşünülüyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)