IGLO Architects’ten Arçelik Content Studio

IGLO Architects, Koç Grubu'na ait markaların reklam ve tanıtım ihtiyaçları için tasarlanan "Arçelik Content Studio" projesiyle sürdürülebilir tasarım konusunda öne çıkıyor. Bu proje, eski bir bakım binasının kurumun sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak dönüştürülmesini içeriyor.

Projede geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımıyla sürdürülebilirlik ilkesine odaklanılmıştır. IGLO Architects, mevcut atık çelik malzemeleri ve diğer kullanılabilir materyalleri stüdyonun ihtiyaçlarına uygun hale getirerek bu ilkeyi hayata geçirmiştir.

ARÇELİK CONTENT STUDIO

Platoların tasarımında, fotoğraf ve video çekimlerine yönelik ihtiyaçlar dikkate alınarak farklı alanlar oluşturulmuştur. Teknik altyapılar için gerekli donanım ve depolama alanları da projeye entegre edilmiştir.

Yapının çelik makasları ve çatısı güçlendirilirken duvarlar ve zeminler akustik ihtiyaçlara uygun şekilde yeniden tasarlanmıştır. Ayrıca, çok fonksiyonlu ve dönüştürülebilir platolar oluşturularak yapıya esneklik kazandırılmıştır.

ARÇELİK CONTENT STUDIO

Cephe tasarımında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak sanayi yapısına çağdaş bir görünüm kazandırılmıştır. Ayrıca, enerji tasarrufu sağlayacak şekilde seçilen ses ve aydınlatma sistemleriyle yapılan karbon ayak izi azaltılmıştır.

ARÇELİK CONTENT STUDIO

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)