EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

International Architecture Awards’tan EDDA Architecture 3 Ödül Birden...

Ofis ve konut projelerinde öne çıkardığı işlevsel yaklaşım ile ön plana çıkan EDDA Architecture, Halaman Matbaacılık Yönetim Ofisi, Imak Ofset Yönetim Ofisi ve geleneksel Türk mimarisinin modern bir yorumu olarak tasarlanan Tuzla Villaları ile Amerika menşeili The Architecture Community tarafından organize edilen International Architecture Awards’ta ofis iç mekân tasarımı ve konut iç mekân tasarımı kategorilerinde birincilik ve ikincilik ödüllerine layık görüldü.

Halaman Matbaacılık Yönetim Ofisi

Amerika menşeili The Architecture Community tarafından düzenlenen International Architecture Awards’tan ödül kazanan ofisler belli oldu. Konut ve ofis iç mekân tasarımı kategorilerinde birden çok proje ile yarışan EDDA Architecture, ofis iç mekân tasarımı kategorisinde Halaman Matbaacılık Yönetim Ofisi ile birincilik, Imak Ofset Yönetim Ofisi ile ikincilik elde etti. Geleneksel Türk evi planlı bir yerleşimle kurgulanan Tuzla Villaları ile de konut iç mekân tasarımı kategorisinde yarışan ofis, birincilik ödülü kazandı.

Imak Ofset Yönetim  Ofisi 

Dünyanın farklı ülkelerinden birçok ofis projesi ile ofis iç mekân kategorisinde karşı karşıya gelen Halaman Matbaacılık Yönetim Ofisi, tasarımındaki, firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan nitelikler ile bir adım öne çıkıyor. Gün ışığını mekânın içerisine daha fazla katarak ferah bir görünüm elde edecek şekilde tasarlanan ofis içerisinde tüm departmanlar, kendi içerisinde markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir stil ile şekillendirilmiş. Aynı kategoride ikincilik ödülünü kazanan Imak Ofset Yönetim  Ofisi ise, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarıldığı bir ofis tasarımı. Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturulan tasarımda, mekânsal kurgudaki interaktif çözümler ve çeşitli renk ve dokuda malzeme kullanımı ile yönetim binalarının kullanım kalitesinin artırılması hedeflenmiş.

Tuzla Vilları

Konut iç mekân tasarımı kategorisinde birinciliğe layık görülen Tuzla Villaları, yoğunlaşan kentleşme ve nüfus artışı ile yazlık konut sitelerinin yerini müstakil konutlara ve az katlı binalardan oluşan sitelere devrettiği Tuzla’da konumlandırılan özel bir proje. Her biri 750 metrekarelik 3 adet villadan oluşan konut projesinin hem mimari hem de iç mimari projelerine imza atan EDDA Architecture avlu, cumba ve kubbe gibi geleneksel öğelerin kullandığı konutların iç mekânlarında da modern-klasik stilde çözümler yaratmış.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)