EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

ISVEA’dan Banyolarda “Engelsiz yaşam”

İtalyan ISVEA, çocuk, yaşlı ve engelliler için banyolarda hayatı kolaylaştıran tasarımlara imzasını atıyor. ISVEA’nın e-Motion teknolojisiyle hayata geçirdiği banyo dolapları, asma monoblok lavabo ve engelli lavabolarının yüksekliği uzaktan kumanda sistemi ile kullanıcı ihtiyacına göre ayarlanabiliyor ve böylece banyolarda engelsiz bir yaşamın kapıları aralanıyor.

Günümüz banyolarında hayatı kolaylaştıran ve güvenli bir kullanım sunan tasarımlar kullanıcıların ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Özellikle yaşamının belli dönemlerinde kısıtlı hareket imkanı olan çocuklar, yaşlılar ve engelliler için işlevsel ve fonksiyonel tasarımlar son derece önemli. 
ISVEA’nın banyolar için geliştirdiği e-Motion sistemi, kablosuz uzaktan kumanda sistemiyle lavabo ve banyo dolabının yüksekliğini kullanıcının ihtiyacına göre ayarlanmasına olanak veriyor. Böylece, lavabo dolapları, asma monoblok lavabo ve engelli lavaboları çocukların ve yaşlıların kullanımına uygun hale geliyor ve güvenli bir kullanım sunuyor. 

e-Motion’da yükseklik 25 cm’e kadar 3 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Bu sistem çocuk ve yaşlıların yanı sıra engelliler için de güvenli ve son derece pratik bir kullanım sunuyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)