İtalyan Poltrona Frau Tasarım ve Estetiğin Ötesinde

Türkiye BMS Design Center’In 2005 yılından itibaren temsil ettiği İtalyan Poltrona Frau’nun değerleri tasarım ve estetiğin ötesine geçiyor.

Poltrona Frau

Yaşayan çözümler sunmak, rafine ve sofistike müşterinin duygusal ve arzulanan ihtiyaçlarını garanti etmek için gelenekten ilham alan ve geleceğe yansıtılan abartısız ve zarif mobilyalar ile 40 yıldır, Türkiye’de dekorasyon sektöründe başarılı projelere imza atan BMS Design Center ile sürdürülebilir markalar ile çalışma deneyimlerini ve gözlemleri hakkında görüşlerini aldık. 

Nesilden nesile zanaat ve işçiliği koruma 

1982 yılında kurulan Poltrona Frau her zaman sürdürülebilirliğe, yani mobilyalarının ve tamamlayıcı aksesuarlarının kalitesini, bunları üretenlerin sağlığı ve bunların çevreye olası etkileriyle birleştirmeye önem veriyor. Üretim alanın ve Poltrona Frau müzesinin yer aldığı Tolentino bölgesinde iş yeri güvenliğine ve her düzeyde başkalarına saygıya dayalı sakin bir atmosferin geliştirilmesi ve sürdürülmesine de büyük önem verilmektedir. Personel eğitimi ve gelişimi Poltrona Frau için eşit derecede önemli önceliklerdir. Markanın ayırt edici özelliği olan rafine ve karmaşık projelerin geliştirilmesini mümkün kılan bu uzman el işçiliğini gelecek nesillere aktarmak için devamlı eğitimler verilir, personelin gelişimi önemsenir.


POLTRONA FRAU HER ZAMAN MOBİLYALARININ VE TAMAMLAYICI AKSESUARLARININ KALİTESİNİ, BUNLARI ÜRETENLERİN SAĞLIĞI VE BUNLARIN ÇEVREYE OLABİLECEK ETKİLERİYLE BİRLEŞTİRMEYE ÖNEM VERİYOR.


Sürdürülebilirlik aşamaları 

Poltrona Frau gibi yerel topluluğuna köklü bir şekilde kök salmış bir şirket, yerel kültürel ve sosyal girişimleri destekliyor. Lojistik, enerji kaynaklarının kullanımı ve atık bertarafı, optimizasyon ve sürdürülebilir büyüme odağıyla sürekli takip edilmektedir. Yıllar geçtikçe Poltrona Frau en önemli kalite, etik ve çevre sertifikasyonunu da alarak kararlı ve sorumlu bir şirket olarak itibarını pekiştirmeye devam ediyor.

Poltrona Frau

Poltrona Frau ve Sıfır Atık 

18.000 adet ince film fotovoltaik modül sayesinde 1,4 megawatt kapasiteye sahip olan tesis, yılda yaklaşık 1,68 milyon kWh üretim yaparak 1.176 ton CO2 tasarrufu sağlıyor ve Poltrona Frau tesisini kota fazlası ile elektrik tedariği açısından bağımsız kılıyor. Tolentino genel merkezinde ayrıca tüm tesis genelinde ayrı atık toplama sürecini maksimuma çıkarmayı mümkün kılan bir “Sıfır Atık” projesi başlatıldı. Sürdürülebilirlik raporları açık kaynak olarak kurumsal web sitelerinde yayınlanıyor, detaylı bilgiye oradan ulaşabilirsiniz. Poltrona Frau üstün el işçiliği ile yapılmışmış mobilya ve aksesuarlarını Nispetiye Cad. SeherYıldızı Sok No:05 adresinde bulunan BMS DESIGN CENTER showroomu'nda yakından inceleyebilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)