Kadıköy’de Yakılan Park Yenilendi

Kadıköy Belediyesi, Sahrayıcedit Mahallesi'nde kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılan Erguvan Parkı'nı yeniden yaptı. 28 Nisan Pazar günü meydana gelen olayda, parkın oyun grubu ve kauçuk zemini ciddi şekilde zarar görmüştü. Hızla harekete geçen Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parkı eski haline getirmek için çalışmalara başladı.

Erguvan Parkı

Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Bayram, parkta yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bayram, "Yaklaşık 1 ay önce parkımızda bir yangın çıktı. Bu yangın esnasında oyun gruplarımız, ağaçlarımız ve yer zemini yakıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak gelip tespit çalışmaları yaptık. Ağaçlarımızı budadık, oyun grubunu söktük, yer döşemesini kaldırdık ve yeni oyun gruplarını yerleştirdik. Şu haliyle parkımızı eskisinden daha iyi hale getirdik, çok da güzel olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Erguvan Parkı

Mahalle sakini Şehri Şengül, parkın yakılmasına tepki gösterdi ve yangın günü yaşananları anlattı. Şengül, "O gün sabah saat 8.30 sularında bir patlama duyduk. İnşaat çalışması var sanarak fazla dikkate almadık. Ancak komşum 'Arabalarınızı çekin, yangın var' dedi. Hemen itfaiye geldi ve yangına müdahale etti. Allah’tan ağaçlara bir şey olmadı." dedi.

Yangın sonrası belediye ekiplerinin hızlı müdahalesine teşekkür eden Şehri Şengül, parkın mahallede özel bir alan olduğunu belirtti. Şengül, "Burası güzel, nefes alabileceğimiz bir park." diye ekledi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)