EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Kalekim’den Su yalıtımında 
 iddialı çözüm: İzoseal

Kalekim, su ile temas eden yapılarda güvenle kullanılabilen çimento esaslı kristalize su yalıtım harcı İzoseal ile binaları pozitif ve negatif yönden koruma altına alıyor. 

 Kalekim; su basıncına karşı yüksek dayanıklılık sergileyen ve hem negatif hem de pozitif yönden su yalıtımında kullanılabilen İzoseal ile binalarda kapsamlı çözümler sunuyor.

Kalekim’in kristalize su yalıtım harcı olarak pazara sunduğu İzoseal, çeşitli yollarla nüfuz ettiği yapıların güvenliğini tehdit eden su ve nem gibi olumsuz faktörleri sorun olmaktan çıkarıyor. Betona işleyerek su geçirimsizlik sağlayan İzoseal; bodrum, temel, perde duvar, havuz, su deposu, asansör kuyusu ile banyo, duş ve tuvalet gibi ıslak hacimlerin yanı sıra tünel, köprü, yeraltı garaj ve depolarında rahatlıkla uygulanabiliyor. Ayrıca İzoseal içme suyu depolarında da güvenle kullanılabiliyor.


Çimento esaslı ve kapiler etkili kristalize su yalıtım harcı İzoseal, yapısal olarak sağlam tüm beton yüzeylerin yalıtımında kullanılabiliyor. Negatif ve pozitif su basıncına karşı mükemmel dayanıma sahip olan İzoseal, betonun nefes almasını ve tamamen kurumasını sağlıyor. Betonarme yapının donatısının korozyona karşı korunmasını da sağlarken, aynı zamanda basınç mukavemetini de artırıyor. İzoseal, toprak altında kalan ve sürekli su ile temas eden yapılarda özellikle tercih ediliyor.

İzoseal ile suyun geldiği yönün tersinden de su yalıtımı yapılabiliyor. Örneğin betonarme perdelerle çevrili bodrum katına dışarıdan gelen suyun yalıtımı, içeriden yapılan uygulama ile sağlanabiliyor. Fırça veya sprey ile her yönden uygulama kolaylığı sağlayarak hızlı ve ekonomik çözüm sunan İzoseal ile uygulama yapılan yüzey zarar görse dahi betonun su geçirmezliği bozulmuyor. Ayrıca uygulama yapılan yüzeyin tuğla, ısı yalıtım levhası gibi malzemelerle korunmasına da gerek kalmıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)