KAREL'de Bayrak Değişimi Gerçekleşti

KAREL, teknoloji sektöründe 40 yılı aşkın deneyimiyle önde gelen bir konumda bulunmaktadır ve kurumsal dönüşüm sürecini sürdürmektedir. Bu kapsamda, Doğan Holding ortaklığının başlamasıyla birlikte genel müdürlük görevini yürüten kurucu ortaklardan Yaman Tunaoğlu, deneyimli yönetici Bora Tuncer'e bayrağı devretmektedir. KAREL, Tuncer'in yerel ve global şirketlerdeki üst düzey yöneticilik deneyimiyle birlikte bir dünya markası olma yolunda yeni bir döneme girmektedir.

Türkiye'nin en değerli 100 markasından biri olan KAREL, 2024'ü bölgesel ve global bir güç olma hedefiyle bir atılım yılı olarak ilan etmiştir. Bu yıl, kurumsallaşmanın tamamlanacağı, üretimde modernizasyon yatırımlarının gerçekleştirileceği ve KAREL'in yeni bir döneme başlayacağı bir dönem olacaktır. Yaman Tunaoğlu, Doğan Holding ortaklığının başladığı günden itibaren genel müdürlük görevini üstlenmiş ve şirketin kurumsal dönüşümünü tamamlama hedefiyle, 18 Mart itibarıyla genel müdürlük bayrağını Bora Tuncer'e devretmektedir. Bora Tuncer, uluslararası deneyimini aktararak KAREL ekibiyle birlikte önemli projelere imza atacak ve şirketin bayrağını daha da ileriye taşıyacaktır.

KAREL'in teknoloji alanında Türkiye'nin lider şirketlerinden biri haline gelmesinde önemli katkıları olan Yaman Tunaoğlu, şirketin Doğan Holding ortaklığına geçiş sürecini başarıyla yönetmiştir. Tunaoğlu liderliğinde şirketin cirosu ve piyasa değeri önemli ölçüde artmıştır. Ayrıca, kurumsallaşma süreci hızlanmış, yeni alanlarda ilerlemeler kaydedilmiş ve üretimde modernizasyon çalışmaları başlatılmıştır. Tunaoğlu'nun bu dönemdeki liderliğiyle şirketin rekabetçiliği artmış ve sürdürülebilir büyüme için önemli adımlar atılmıştır.

Bora Tuncer

Bora Tuncer, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, 2015 yılında Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA programını tamamlamıştır. Şu anda Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme doktora programına devam etmektedir. Kariyerine Deloitte Türkiye Ofisinde başlayan Tuncer, daha sonra Schneider Electric'e geçmiş ve çeşitli görevler üstlenmiştir. Tuncer'in kariyerinde dijitalleşme, sürdürülebilirlik, inovasyon ve operasyonların yönetimi gibi alanlarda önemli başarıları bulunmaktadır. Ayrıca, genç yöneticilerin gelişimine destek veren ve kadınların güçlendirilmesi çalışmalarına liderlik eden Tuncer, çeşitli kuruluşlarda yönetim kurulu üyelikleri yapmaktadır.

Bora Tuncer evlidir ve 2 kız çocuğu babasıdır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)