Karmar 2024’te De Çevre ve Bütçe Dostu Olacak

Fera Life, Fera Business, Prestij Konakları isimli projeleri tamamlayan Karmar, sektöre yeni bakış açıları kazandıracak stratejik hedef odaklı proje anlayışı ile istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştiriyor.

Başakşehir’in aile konseptini Bağcılar’a taşıyan Karmar Sakura ile ailelerin bütçe ve konforunu düşünen, dünyanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunan bir yaşam projesi ortaya koyan Karmar, yeni dönemde de çevre ve bütçe dostu projelerle yoluna devam edecek.

Karmar Sakura

Karmar A.Ş, inşaat, madencilik, gıda ve turizm sektörlerindeki başarısı ile Türkiye’nin en büyük 500 sanayi firması arasına giren Şimşek Bisküvi Gıda’nın grup şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Daha önce Fera Life, Fera Business, Prestij Konakları isimli projeleri tamamlayan Karmar, sektöre yeni bakış açıları kazandıracak stratejik hedef odaklı proje anlayışı ile istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştiriyor. Son olarak İstanbul Bağcılar’da prestij caddesi olarak bilinen Basın Ekspres Yolu’nda Karmar Sakura projesini tamamlama aşamasına gelen Karmar, 2024 yılı ve sonrasında da, tıpkı Karmar Sakura’da olduğu gibi çevre ve aile bütçelerinin dostu projelerle yoluna devam etmeyi planlıyor.


DÜNYADA KAYNAKLAR KISITLI, TÜKETİYORUZ, AYNI HIZLA YERINE KOYAMIYORUZ. SUYU, HAVAYI, ENERJİYİ, BİTKİ ÖRTÜSÜNÜ TÜKETİYORUZ. BU NEDENLE KAYNAKLARI VERİMLİ KULLANMAK, SÜRDÜRÜLEBİLİR MİMARİYİ ESAS ALMAK ZORUNDAYIZ.


Karmar A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Emrullah Yedikardeş

Son projesi ve hedefleri hakkında görüştüğümüz Karmar AŞ İcra Kurulu Başkanı Emrullah Yedikardeş, Başakşehir’in aile konseptini Karmar Sakura projesi ile Bağcılar Basın Ekspres Yolu’na taşıdıklarını ve projeye başlamadan önce ailelerin temel ihtiyaçları nedir sorusuna cevaplar aradıklarını söyledi. Emrullah Yedikardeş “Aileler en küçüğü 2+1 tipinde, ferah, kullanım alanı geniş, balkonları olan, kendisi gibi ailelerin yaşadığı, ses ve ısı yalıtımı olan, kapısının girişinden itibaren aile mahremiyetine önem veren, sosyal tesislerinde kadın-erkek ayrımı yapılan, güvenli, huzurlu, merkezi konumda yer alan konutlarda yaşamak istiyorlar. Bu konutları uygun koşullarda almak istiyorlar. Yaşarken de faturaların yüksek olmamasını tercih ediyorlar. İşte biz de tam bu ihtiyaçlara cevap vermek üzere yola çıktık.” dedi. 

Sadece aile bütçelerine değil çevreye de dost proje anlayışını benimsediklerini anlatan Emrullah Yedikardeş, “Çünkü dünyada kaynaklar kısıtlı, tüketiyoruz, aynı hızla yerine koyamıyoruz. Suyu, havayı, enerjiyi, bitki örtüsünü tüketiyoruz. Bu nedenle kaynakları verimli kullanmak, sürdürülebilir mimariyi esas almak zorundayız.” dedi. 

Önümüzdeki yıllarda da çizgilerini koruyacaklarını ifade eden Emrullah Yedikardeş, İstanbul’da yine ulaşımın kalbinde, ailelerin yaşamasına müsait alanlarda gerçekleştirecekleri yeni projelerin hazırlıklarına da başladıkları bilgisini verdi. 

İstanbul’da gri su ruhsatlı ilk proje 

Emrullah Yedikardeş Karmar Sakura’nın farklılık ve özelliklerini özetledi: 

-Lavabo ve duşlarda kullanılan gri suyu arıtıp klozetlerde yeniden kullanarak, su faturalarında yüzde 25 düşüş sağlıyoruz. 

-Yerden ısıtma sistemi ile enerji faturalarında yüzde 40 tasarruf ettiriyoruz. 

-İnşaat malzemesinden mimari tasarımına kadar her detayıyla A sınıfı enerji kimlik belgesine uygun. Bu sadece düşük enerji faturaları için değil, bankaların kredi oranının yüzde 90’a çıkmasını sağlayan bir belgedir. 

-Seramik dış cephe kaplaması ile rutubet oluşumunu engelleyip deprem güvenliğini artırıyoruz, rüzgarı dizginleyerek ısı yalıtımına katkıda bulunuyoruz. 

- Projede yer alan 4 bin metrekarelik yeşil alan, mini bir Millet Bahçesi’ni site içine taşıyor. 

-57 adet ticari ünitesi olan bu projeyle 80 bin nüfuslu mahalleye bir çarşı kazandırıyoruz. 

-241 konut ve 57 adet teraslı ticari üniteden oluşan projemiz, alışveriş dükkanları, yeşil alanları, bahçeleri, modern konutları ile mahallenin adres tarifinde referans olacak. 

-4 ayrı blokta 2+1, 3+1, 4+1 daire tiplerinin sunulduğu projede, stüdyo ve 1+1 tipi daireler bulunmuyor 

-Mimari konseptin her yerine hâkim olan aile mahremiyeti projede daire girişlerinde bile kendisini hissettiriyor. 

-Evleri ailelerin birlikte zaman geçirdiği yaşam alanları olarak tanımlayan Karmar Sakura’da dairelerin büyüklüğü 192 metrekareye kadar çıkıyor. 

-Bahçe katı dairelerin bulunduğu projede, her dairede geniş ve ferah balkonlar mevcut. 

- Metroya 5 dakika, 212 Power Outlet AVM’ye 3 dakika, Mall of İstanbul’a ise 7 dakika mesafede bulunan projeden İstanbul Havalimanı’na farklı bir araca gerek kalmadan metro ile 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmak da mümkün. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)