EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

“Kentsel Dönüşüm” 6 Şubat’ ta İstanbul’ da Yapılacak Olan Kongrede Her Yönüyle Tartışalacak

Deprem riski taşıyan ve ayrıca buna bağlı olarak niteliksiz konut stoğuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde ekonomimizin lokomotifi olacağı gibi gözüken kentsel dönüşümün, kamuoyunda tam olarak anlaşılmasını sağlamak amacıyla, 7 Aralık da İstanbul’ da, 13 Şubat da Ankara’ da 30 Mayıs da İzmir de, 26 Eylül Adana’ da, 14 Kasım da Antalya’ da, 12 Aralık da Kayseri’ de yapılan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirveleri, 6 Şubat da İstanbul’ da “Kentsel Dönüşümde 2013 Gerçekleşmeleri ve 2014 Hedefleri” başlığı altında “I. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezinde yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonun) destek sağladığı kongreye ayrıca ve Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği ve Türkiye İMSAD gibi sektörel derneklerde destek verdi.
Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezinde yapılması planlanan kongre Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından organize edilmekte.


Platin sponsorluğunu Denizbank, Artaş İnşaat, Erkanlı Grup, Filli Boya Capatect ve Lineadecor’un yaptığı kongrede, Nef Gayrimenkul, Pakpen, Keten İnşaat, Akg Gazbeton, Via Properties ve Era Gayrimenkul ana sponsorlar oldular. Destek sponsorluklarını Tepe Betopan, Tebar, Gayrimenkul, Hukuku Enstitüsü nün yaptığı kongrede, Hürriyet Gazetesi medya sponsoru, Star Gazetesi ve 24 TV televizyon yayın sponsoru, sektörel bilgi sponsoru Reidin.com, sektörel iletişim sponsorları Hürriyetemlak.com ve emlakdream.com ve emlaktv.com, sektörel dergi sponsoru da Gayrimenkul Türkiye oldular.

Arsa sahiplerini, kat maliklerini, konut ve gayrimenkul geliştiricilerini, inşaat sektörünü, inşaat malzemeleri sektörünü ve finans sektörünü yakından ilgilendiren kongreye çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Kamudan ve özel sektörden, üniversitelerden çok değerli konuşmacıların katılacağı kongrede; Türkiye’ de ki tüm şehirlerde ve İstanbul’ da kentsel dönüşüm süreci içerisinde yapılması gerekenler, kentsel dönüşüm de karşılaşılacak zorluklar ve nasıl aşılacağı, kentsel dönüşümün ülke ekonomisine getireceği katkılar, kentsel dönüşümün finansal ve ekonomik boyutları, inşaat malzemeleri sektörüne düşen görevler, arsa sahiplerine ve kat maliklerine düşen görevler, parsel birleştirme ve emsal artışı gibi çok önemli ve kamuoyundan her kesimi ilgilendiren kongre de, tüm bu sorulara yanıtlar bulunacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)