EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Küçükçekmece Belediye Binası'nda KALESINTERFLEX Seramikleri Tercih edildi

KalesInterflex seramik sektörüne bir yenilik getiriyor ve 1000x3000mm /1200x3600mm boyutlarında,3mm kalınlığında porselen seramik levha sunuyor.Mimari tasarımlara ve İnşaat teknoloilerine yeni bir bakış kazandıran Kalesinterflex, yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkan sağlıyor. 

Ağırlık
Kalesinterflex levha yaklaşık 7kg/m2 ağırlığındadır.

Esneklik
1000x3000x3mm / 1200x3600x3mm ebadındaki Kalesinterflex Fit levhanın dışbükey esneklik yarıçapı 5.5m’dir.

Ateşe Dayanıklılık 
Kalesinterflex ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz niteliktedir.
(Kategori 0). 

Kimyasallarda Dayanıklılık
Kalesinterflex yüzeyindeki koruyucu sır tabakası ve porselen yapısı sayesinde en güçlü kimyasallara (asit ve bazlar) karşı dayanıklıdır.      

Kesme
Kalesinterflex, standart cam ve seramik kesicileri ve bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen boyutlarda kesilebilir.   

Delme
Kalesinterflex, cam ya da benzer malzemeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebilir.

Temizleme
Kalesinterflex’in düzgün yüzeyi kir tutmayan bir yapıya sahiptir. Gerektiği takdirde su ve bilinen temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebilir, lekelenmez.

Çevre Dostu
Çevreye duyarlı bir teknolojiyle üretilen Kalesinterflex EPD sertifikasına sahiptir. Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat Co2 emisyonu 1000 kat daha azdır.   

Fotokatalitik
Kalesinterflex Nano Kompozit yüzey özelliği sayesinde fotokatalitiktir. Leke tutmaz, yağmur ve güneş ışığı sayesinde lekeler temizlenir.

Antibakteriyel
Yetersiz aydınlatmaya sahip ortamlarda dahi hem iç mekanları hem de dış mekanları bakterilerden korur. Hijyeniktir; bakterilere, küfe ve mantara karşı dayanıklıdır. 
Kalesinterflex Antibakteriyel Ürün Güvencesi TÜBİTAK tarafından onaylıdır.

Antigrafiti
Boya kalemi, keçeli kalem ve tahta kalemi yazıları kolayca silinir ve temizlenir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)