Kullanıcı Mutfakta Modanın İzlerini Hissetmek İstiyor

2023’te mutfaklarda ve banyolarda her daim trend olan sadelik, göz yormayan doku ve modern görünümlere sıkça rastlıyoruz. Kullanıcılar artık, zarif dokunuşlardan kişisel detaylara kadar özellikle mutfaklarda yüksek modanın izlerini hissetmek istiyor.

Themore Concept Aydın Efeler ilçesinde 17.000 metrekarelik kapalı alanda, tam otomasyona sahip seri imalat yöntemini kullanarak ve tümüyle CNC makine parkuru ile mutfak, banyo, kapı, dolap, gardırop ve dekorasyon ürünleri üretmektedir. Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel ile Themore Concept markaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel
Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel

KULLANICILAR MUTFAK VE BANYOLARDAKİ YENİ TASARIMLARDA KLASİK RENKLERİN YANINDA; FÜMEDEN GECE MAVİSİNE, KAŞMİRDEN SICAK ANTRASİTE KADAR GENİŞ BİR SKALADA, YENİ NESİL RENKLERİ OLDUKÇA BEĞENİYOR. DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ MALZEMELER SIKÇA TERCİH EDİLİYOR.


Orge Grup A.Ş. markası olan Themore Consept’in hikayesini sizden dinlemek isteriz.

Orge Grup çatısı altındaki Themore Concept markamız; birçok güçlü markanın hikayesinde görebileceğimiz gibi baba mesleğinin değerlerini taşıyor. Orge Grup’un artan gücünü, sektördeki yaklaşık 40 yıllık tecrübemiz ile birleştirerek; 2019 yılında Themore Concept markasını kurduk. Mutfak, banyo, kapı, vestiyer, dolap, ray dolap, dekorasyon ürünlerini tek çatı altında toplamak, kullanıcılarımıza daha fazla hizmet ve daha fazla ürün çeşitliliği sunmak hedefiyle yola çıktık. Gelinen noktada bu alanların hepsinde üretim yapabilen, alanımızda tek markayız. Geniş ürün yelpazemiz, kalite anlayışımız ve yüksek üretim kapasitemiz ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sektöre yeni bir ses getirdiğimizi görüyoruz. Her türlü müşteri talebini karşılayabilecek, klasikten moderne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan fabrikamız 17 bin metrekare kapalı alana sahip. Burada tam otomasyona sahip seri imalat yöntemini kullanarak ve tümüyle CNC makine parkuru ile; mutfak, banyo, kapı, dolap, gardırop ve dekorasyon ürünlerimizi üretiyoruz. Ayrıca Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde 30 bin metrekare alanın bir kısmında zincir marketler için anahtar teslim dekorasyon işleri yaptığımız bir üretim tesisimiz daha var.

Luke& Luke Wood
Luke& Luke Wood

Mutfak, banyo, kapı ve mobilya üretiminiz var. Ürünlerinizin tasarım süreçleri nasıl işliyor? Tasarımlar kendi bünyenizde mi yapılıyor yoksa farklı tasarımcılar ile mi çalışıyorsunuz?

Hizmet verdiğimiz mutfak, banyo ve kapı sektörü içinde Türkiye genelinde ilk olan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Ar-Ge Merkezini kurduk. Ar-Ge Merkezi çalışanlarımızla beraber sektöre kazanımlar sağlamayı, yenilikçi fikirler sunmayı amaçlıyoruz. Dijitalleşme çalışmalarının hız kazanmasıyla beraber üretim metotlarını geliştirmeye yönelik projeler Ar-Ge  çalışmalarımızda önemli bir yer tutuyor. Departmanımızda ürün grubuna yeni ürünlerin dahil edilmesi, yeni ürünlerde kullanılacak mekanizmalarla ürün tasarımlarının yenilenmesi, ürün ağaçlarının hazırlanması ve revizyonu üzerine çalışmalar yürütülüyor. Tasarımlarımızsa gelen talepler doğrultusunda firmamızın bünyesinde bulunan tasarım ekiplerimiz ve iç mimarlarımız tarafından yapılıyor.

Geçmişten günümüze banyo ve mutfak kültürü oldukça değişti. Artık birer yaşam alanı haline gelen bu hacimler için ürün tasarlarken nelere dikkat ediliyor?

Kullanıcılar mutfak ve banyolardaki yeni tasarımlarda klasik renklerin yanında; fümeden gece mavisine, kaşmirden sıcak antrasite kadar geniş bir skalada, yeni nesil renkleri oldukça beğeniyor. Doğal görünümlü malzemeler sıkça tercih ediliyor. Özellikle kullanıcılarımızın beklentilerinden hareketle ortaya çıkan Trinity Mutfak Modelimiz, sadece şık bir mutfak mobilyası seçimi değil, içinde yaşanılan bir mekân olarak her ayrıntının yaşam tarzına göre doğru planlanması imkânı sunuyor. Luke Mutfak Modelimiz hem yalın ve sade bir görünüm, hem de zamansız bir şıklık arayışında olanlar için ideal bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Luke ve Luke Wood olmak üzere iki modelden oluşan seri, ahşap görüntüsü ve düz renk  seçeneğiyle dekorasyonda yeni nesil bir uyum yaratıyor. Açık ve kapalı raf sistemleriyle, mutfaklardaki depolama alanları için de kullanışlı ve çok yönlü bir tasarım olarak öne çıkan Luke, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Sade şekiller ve doğal malzemelerden ortaya çıkan Arya Mutfak Modeli 22 milimetre kapak kalınlığı sunuyor. Mat Lake ve Metalik Lake yüzey seçenekleri bulunan tasarım, büyük etki yaratacak küçük fonksiyonel özellikleriyle de hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca bünyemizdeki mimar, iç mimar ve mühendisler de bu sürece katkı sağlıyor.


ÖNÜMÜZDEKI DÖNEMDE ÜRETİM MİKTARIMIZI ARTIRACAK, VERİMLİLİĞİMİZİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEYECEK ÇÖZÜMLER VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ KULLANIMI KONULARINDA ÇALIŞIYORUZ.


Ürünlerinizin üretim süreçleri hakkında bilgi alabilir miyiz? Özellikle son yıllarda önem kazanan sürdürülebilirlik kavramı süreçlerinizde nasıl konumlanıyor?

Önümüzdeki dönemde üretim miktarımızı artıracak, verimliliğimizi önemli ölçüde etkileyecek çözümler ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konularında çalışıyoruz. Bu kapsamda 2023 yılında yaklaşık 25 milyon TL’lik bir yatırım öngörmekteyiz. Ar-Ge çalışmalarımızı güçlendirerek müşteri odaklı projelerimizi daha da artırdık, müşteri isteklerini herhangi bir aracı kullanmadan üretmeye başladık. Bu katkıların yansımalarıyla beraber 2023 yılında özellikle kapı üretimine yönelik yenilikler üzerinde çalışıyoruz. Kapı üretim hattı yenileme projemiz devam ediyor. Bu yenilenme, ürün imalat yöntemini değiştirerek daha kontrollü şartlar altında üretim yapmamızı sağlayacak. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynak larının kullanımına yönelik projemize ve mutfak ürünleri için model çalışmalarımıza da hızla devam ediyoruz.

Arya
Arya

Banyo ve mutfak mobilyasındaki son trendler nelerdir? Müşteri tarafındaki beklentilerin eğilimi ne yönde değişiklik gösteriyor?

2023’te mutfaklarda ve banyolarda her daim trend olan sadelik, göz yormayan doku ve modern görünümlere sıkça rastlıyoruz. Kullanıcılar artık, zarif dokunuşlardan kişisel detaylara kadar özellikle mutfaklarda yüksek modanın izlerini hissetmek istiyor. Bir mutfaktan ve banyodan daha fazlasını sunan tasarımlar ile en gelenekselden en metropol lokasyona kadar farklı dekor tercihleri de görebileceğiz. Her zaman olduğu gibi rahat kullanım, fonksiyonellik, ergonomik ve şık tasarımlar ön planda. Elagant renkler, siyah ve beyazı dengeleyen natürel gri tonlar oldukça talep görüyor. Yine doğal renkler (ahşap desenler, yeşil ve kahvenin tonları), süper mat, pastel, soft tonların; beyaz ve kremin vazgeçilmezliğinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Banyolarda ise rahatlık ve konforun yanında tasarımsal özellikler de kullanıcıları etkiliyor. Biz de tüm bu özellikleri kapsayacak şekilde; ilk lansmanını Unicera Fuarı’nda yaptığımız ve çok beğenilen alüminyum çerçeveli çelik hasır yüzey kapağı, Zoro modelimize ekleyeceğiz. Başka hiçbir markada olmayan bu modelimizle eski tel dolapların en modern versiyonu yakalayacağız. Süper Mat PET yüzey modelimiz de yeniliklerimizden olacak. Portföyümüze 1’i ahşap ve 4’ü düz renk olmak üzere, toplamda en az 5 farklı renkte mat yüzey ekleyeceğiz. Banyolarda orta segment, orta-üst ve üst segmentin her birinde en az birer adet yeni banyo tasarımları hedefliyoruz.


YENİ DÖNEMDE YAPILACAK KENTSEL DÖNÜŞÜM VE DEPREM BÖLGESİNDE YAPILACAK KONUT PROJELERİYLE TALEP ARTIŞI OLACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ.


Son yıllarda inşaat sektörü zorlu bir süreçten geçiyor, siz bu süreci nasıl geçiriyorsunuz? Yatırımlarınız devam ediyor mu? Önümüzdeki dönembeklentileriniz nasıl?

Arel
Arel

Bizim ürünlerimizin montajı inşaatın son aşamasında yapıldığından sektördeki sorunlar ilk etapta bizleri etkilemiyor, uzun vadede bu zorlu süreç faz farkıyla bizleri etkiliyor. Ancak yeni inşaatların başlamaması orta vadede bizleri etkileyecektir. Yeni konut üretimi azaldığında yenileme pazarını artıracağından toplu işler azalırken perakende işleri artacaktır. Yeni dönemde yapılacak kentsel dönüşüm ve deprem bölgesinde yapılacak konut projeleriyle talep artışı olacağını öngörüyoruz. Ayrıca artan nüfus artışını da göz önünde bulundurarak talebin artacağını düşünerek, Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde 30 bin metrekare alandaki yatırımımıza devam etmekteyiz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)