Kuzey Amerika'nın En Büyük Kruvaziyer Terminalinde İnşaat Başlıyor

Arquitectonica tarafından kruvaziyer işletmecisi MSC Cruises için tasarlanan Miami Limanı'ndaki yeni bir kruvaziyer terminalinin inşaatı başladı. Günde 36.000 yolcuyu işleme ve aynı anda üç mega yolcu gemisini ağırlama kapasitesiyle, 2023'te tamamlanması planlanan yapı, Kuzey Amerika'daki en büyük yolcu terminali olacak. Limanın doğu ucunda yer alan 4 katlı yapı, mimari görüntüsünde ifade edilen katmanlı bir binme ve iniş deneyimi yaratarak uzun ve dar sahadan en iyi şekilde yararlanıyor.

Kruvaziyer Tasarımı

Proje "Port Miami'de benzeri olmayan güçlü bir şekil ve boyut tasarlamak için sitenin uzunluğundan yararlanıyor". Dalga benzeri MSC Cruises terminali, bagaj işleme ve gemi tedarik işlemleri için zemin katın kullanımını en üst düzeye çıkarır. Batı ucunda, tasarım yolcu binişi için tasarlanmış yükseltilmiş bir giriş plazasına sahiptir. Projede, ayrıca 2.400 araçlık çok katlı bir kapalı otopark bulunuyor.

Kruvaziyer Gemi
Kruvaziyer Ne Demek?

Arquitectonica, aynı zamanda iç tasarımdan da sorumluyken, firmanın peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım şubesi terminalin giriş plaza peyzajını ve sert peyzajını tasarlıyor. Bu yılın başlarında, Arquitectonica tarafından tasarlanan bir diğer terminal olan Flagship Terminal V, PortMiami'de açıldı. Dünyanın kruvaziyer başkenti olarak bilinen Port Miami, son yıllarda genişleyerek en büyük yolcu limanı haline geldi. Broadway Malyan tarafından tasarlanan Terminal A, şu anda limanın en büyük yolcu terminalidir.

Kruvaziyer Terminali
Kruvaziyer Limanları
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)