​LAMP 83’ün Işığı, VADİ İstanbul AVM’de

LAMP 83, İstanbul’un popüler alışveriş merkezi Vadi İstanbul’un aydınlatmadaki çözüm ortağı oldu 

Aydınlatmada sunduğu optimal çözümlerle başarılı projelere imza atmaya devam eden LAMP 83, referansları arasına Vadi İstanbul AVM’yi de ekledi. Ayazağa Cendere yolu üzerinde yer alan Vadi İstanbul’da, yaklaşık 15.000 metrekarelik alan, ziyaretçilerin ve çalışanların görsel konforuyla birlikte mimari konseptle de uyum içinde olacak şekilde, ankastre ve spot grubundan seçilen, 4.000’in üzerinde armatür kullanılarak aydınlatıldı.  

Vadi İstanbul’un farklı noktalardaki giriş bölümlerinin aydınlatmasında, kanopiler üzerine yerleştirilen, LAMP 83’ün yüksek verimli, özel tasarım reflektörleriyle çok daha güçlü bir ışığa sahip, spotlar kullanılarak, ışığın yüksek tavandan güçlü bir şekilde yere ulaşması sağlandı. 

İç kısımda en dikkat çeken uygulamalar ise, tavanda yaklaşık 40m yükseklikte yer alan skylight konstrüksiyon üzerinde gerçekleştirildi. Çelik yapı üzerindeki üçgen bağlantı noktalarına özel üretim pirinç mafsallar kullanılarak yerleştirilen, 50W ve 75W gücünde, 216 adet spot aracılığıyla, yüksek tavandan yere doğru, istenilen ışık dağılımı elde edildi. 

Alışveriş merkezinin genel aydınlatmasında 30W gücünde A++ enerji verimli, LED ankastre ürünlerden yararlanıldı. Yemek katındaysa, yine tamamı A++ enerji verimli olmak üzere, iç kısımda 2x18W’lık ikili ankastre ürünler ve lata aralarında 30W gücünde spotlar kullanılırken teras bölümünde de 25W’lık rozanslı spotlar tercih edildi. Otopark alanındaysa 2x9W’lık ikili ankastre ürünlerden yararlanıldı.  

Artaş İnşaat Şantiye Müdürü Erdoğan Kavak aydınlatmadaki kriterlerini, ‘Vadi İstanbul’un aydınlatmasını tasarlarken önceliğimiz, buraya gelecek ziyaretçilerimizin ve çalışanların temel ihtiyaçları ve görsel konforu oldu. AVM içerisindeki tüm alanları, bu öncelikleri dikkate alan bir aydınlatma kurgusuyla planladık. Bununla birlikte, görsel bütünlüğü korumak ve haftanın yedi günü ve günde en az 12 saat hizmet veren bir mekanda yer alacak ürünlerin, uygun bir maliyetle ve uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak da önem verdiğimiz diğer noktaladı.’ şeklinde özetledi.

LAMP 83’le gerçekleştirdikleri işbirliğini de değerlendiren Kavak ’LAMP 83, projenin en başından itibaren tüm süreç boyunca profesyonel bir yaklaşım sergiledi. İhtiyaçlarımıza ve proje uygun armatür seçiminde bizleri detaylı şekilde bilgilendirerek, istediğimiz kriterler doğrultusunda en doğru seçimin yapılmasını sağladı. LAMP 83’ün desteğiyle, her iki tarafı da memnun eden bir sonuç ortaya çıktı. Beraber geçirdiğimiz keyifli çalışma sürecinden ve ortaya çıkan sonuçtan çok memnunuz.’ yorumunu yaptı.

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar yapılan çalışmayla ilgili ‘Vadi İstanbul, ortaya çıkan sonucuyla, hepimizin içine sinen ve keyifle yürüttüğümüz bir proje oldu. Bu tarz büyük projelerde, müşterinin temel ihtiyaçlarının en doğru şekilde tespit edilmesi ve buna uygun olarak ürün seçiminin ve yerleşiminin planlanması çok büyük önem taşıyor. Ürünleri seçerken, temel ihtiyaçlar ve görsel konforla birlikte işletme maliyetlerini de hesaba katarak, A++ verimli ürünlerle bu maliyeti de düşürmeye yönelik bir planlama yaptık. Özellikle dış cephe ve AVM içerisindeki yüksek tavanlardaki, büyük beceri isteyen ve burayı ziyarete gelen kişilerin de farkına varacağı, özel uygulamalarıyla fark yaratan, başarılı bir projeye imza attık.’ diye konuştu. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)