LEED Platinum Sertifikası Kazanan Kule

Austin'de bulunan yüksek ofis kulesi Indeed Tower sürdürülebilirlik özellikleriyle rekor kırıyor. Yakın zamanda tamamlanan Indeed Tower, LEED v4 Core & Shell (CS) Platinum Sertifikasyonu için 82 puan kazandı. ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen bu sertifika, bir basın açıklamasına göre Indeed Tower'ı ABD'deki en büyük ikinci LEED v4 CS projesi ve dünyanın beşinci en büyük projesi yapıyor.

Indeed Tower, Austin

Bina 730.000 metrekarelik bir alana yayılıyor ve 36 kat yüksekliğe sahip. Bu projenin yaklaşık 35.000 metrekaresi, tarihi Claudia Taylor Johnson postanesinin uyarlanabilir bir şekilden yeniden kullanımını içeriyor. Campbell Peyzaj Mimarlığı ve Ten Eyck Peyzaj Mimarları, projenin 17.000 metrekarelik kentsel yeşil alanına katkıda bulundu. Trammell Crow Company ve gayrimenkul yatırımcıları tarafından geliştirilen, Page Mimarlık tarafından yönetilen bu büyük projenin tamamlanması dört yıl sürdü.

Indeed Tower, Austin

Indeed Tower’ın sürdürülebilir özellikleri açık ve yeşil alanların projeye dahil edilmesiyle başlar. Açık alan ve teraslar sitenin %46'sını kaplamaktadır. Bu alanların %75'i yerli ve %25'i kuraklığa dayanıklı olan bitki örtüsüne sahiptir. Su sorunları, yerinde yağmur suyu yönetimi, düşük akışlı sıhhi tesisat armatürleri ve Energy Star cihazları aracılığıyla giderilir. Proje içinde yapılan bu geliştirmeler sayesinde kule yılda 1,5 milyon galon su tasarrufu yapmaktadır. Mevcut yapının yeniden kullanılması, projenin somutlaşmış karbonunun %20'sini azaltmasına da yardımcı oluyor. Kulenin LEED Platin sertifikasına ek olarak, proje ayrıca Austin Energy Green Building 4-Star sertifikasını da kazandı.

Indeed Tower, Austin

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)