Legrand Grup Veri Merkezleri Alanında İki Yeni Satın Alma Duyurdu!

Legrand Grup, bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzmanlaşmış olup, gelirinin yüzde 15’ini temsil eden hızla büyüyen veri merkezleri alanında iki yeni satın alma işlemi gerçekleştirdi. Grup, İrlanda merkezli Davenham ve Avustralyalı VASS şirketlerini bünyesine kattı. Davenham, veri merkezleri için düşük voltajlı koruma ve enerji dağıtım sistemleri üretirken, VASS, Avustralya ve Asya-Pasifik bölgesinde veri merkezleri için busbar sistemleri sunuyor.

Legrand Grup CEO'su Benoit Coquart, bu satın almaların veri merkezleri segmentindeki büyüme stratejilerini desteklediğini belirtti. Son beş yılda veri merkezleri alanında 10 satın alma gerçekleştiren Legrand, bu strateji ile yıllık 200 milyon euro’dan fazla gelir elde etmeyi hedefliyor.

Levent Ilgın

Legrand Türkiye Grubu Ülke Müdürü ve CEO’su Levent Ilgın, veri merkezleri pazarının Legrand Türkiye için öncelikli olduğunu vurguladı. 2021 yılında faaliyete geçirilen Legrand Veri Merkezleri Çözümleri (LDCS) birimi ile veri merkezlerinin özel gereksinimlerine yönelik çözümler sunduklarını belirtti. Legrand Grup'un geniş portföyü ve Türkiye'deki üretim tesisleri ile kesintisiz güç kaynakları, şalt ürünler, kabin ve kabinetler gibi ürünler sağlanmaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)