EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mimar Portreleri - ‘Form.Al’ın İkinci Sergisi Ankara’da

Mimar Enis Öncüoğlu'nun çektiği mimar portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ sergisi, Kalebodur'un ev sahipliğinde Ankara TSMD Mimarlık Merkezi'nde sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Enis Öncüoğlu’nun, üyesi olduğu mimarlar meslek grubundan yaşayan her nesilden kişilerini kadrajına sığdırdığı, yaklaşık 165 mimarın portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ sergisi, İstanbul’da yoğun ilgi gören ilk gösteriminin ardından şimdi de Ankara’lı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ‘FORM.AL’ fotoğraf sergisi; Türkiye mimarlık aktörlerini bir araya getirdiği arşiv niteliğindeki portrelerden oluşuyor.

alebodur’un ev sahipliğinde Ankara TSMD Mimarlık Merkezi’nde mimarlık, tasarım ve sanat dünyasından birçok ismi buluşturacak olan ‘FORM.AL’ sergisi, 11 Ekim Cuma akşamı iş, sanat ve cemiyet hayatından önemli isimlerin katılacağı özel bir davetle kapılarını açacak.

Enis Öncüoğlu, portre fotoğrafa yönelik ilgisini ise şu sözlerle anlatıyor: “Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu. Son birkaç sene öncesine kadar, sadece kentler, mimari ve seyahatler ile sınırlı fotoğraflar çekiyordum. Çevremdeki insanlar ve duygularını kadrajımda görmek, benim ilgimi daha fazla çekmeye başladı. Özellikle yakın çevrem ve mimar dostlarımı her ortamda fotoğraflayarak geniş bir arşiv oluşturdum.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)